Przasnyska ekspedycja „Elfim Szlakiem”

Magda Lu i Sebastian Miś, czyli dwójka zapalonych podróżników i fotografów pochodzących z Przasnysza, organizuje rowerową wyprawę fotograficzną na Islandię. Chcą tego dokonać by wydać album fotograficzny, wyprodukować film dokumentalny oraz zorganizować cykl wystaw fotografii dokumentalnej i pejzażowej.

Motywem przewodnim miesięcznej podróży będzie poszukiwanie ludzi i miejsc, związanych z elfami, ponieważ ogromna część Islandczyków wierzy w ich istnienie. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i niesamowite legendy związane z miejscowymi wierzeniami zachęciły ich do odbycia podróży, przed nimi  2,5 tysiąca kilometrów pedałowania i fotografowania.

Żeby zrealizować projekt, potrzebują środków finansowych, sporo udało się zebrać, jednak to wciąż za mało. Na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/fotoekspedycja

można wpłacać nawet niewielkie sumy, każdy grosz się liczy. W zamian wspierający mogą otrzymać ciekawe nagrody.

Magda i Sebastian zachęcają:  „to ciekawy temat bo do tej pory nikt nie podjął podobnego wyzwania. Oprócz niesamowitej podróży, która jest walką z własnymi słabościami, nikomu nie przyświecał ambitny plan zrealizowania działania twórczego, którego celem będzie odkrycie mistycznych zjawisk i miejsc. Finalnie we współpracy z www.exploreiceland.pl, chcemy wydać album fotograficzny, dzięki któremu zatrzymamy na dłużej piękne islandzkie pejzaże, a także będziemy mieli okazję dzielić się nimi z szerszym gronem odbiorców.

Wyprawę Magdy Lu i Sebastiana Misia rekomenduje fundacja NAPO, która zrzesza najlepszych fotoreporterów z Polski, jej członkowie mają na swoim koncie takie nagrody jak: Word Press Photo Sony Photo Awards i wiele innych.

Zapraszamy na ich fanpage na facebooku: www.facebook.com/elfimszlakiem


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments