Przasnyska „Dwójka” i SP Bogate wygrywają Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2018/2019.

Już po raz kolejny  w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci (klasy IV-VI Szkół Podstawowych).

W rywalizacji dziewcząt wzięło udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy, wyłonionych w pierwszym etapie eliminacji. Po bardzo wyrównanej walce w grupach, a następnie rozegranej fazie pucharowej bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Bogatem, które po emocjonującym finale wyraźnie  pokonały faworyzowane rówieśniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu 16:5. Trzecie miejsce, zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzelach.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjni byli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu, którzy po pokonaniu wszystkich przeciwników, po raz piąty z rzędu, obronili mistrzostwo powiatu. Z jedną porażką drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu. Podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Duczymina. Zwycięzcy zawodów w lutym będą reprezentować Powiat Przasnyski na zawodach rejonowych w Ostrołęce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments