Przasnyska biblioteka przyjazna rowerzystom!

Przy budynku głównym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu stanął stojak na rowery, gdzie miłośnicy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie przypiąć swoje jednoślady. Na tym marzenia bibliotekarzy się nie kończą.

 

Mała rzecz a cieszy! Biblioteka wychodzi naprzeciw potrzebom rowerzystów i przy bocznym wejściu do biblioteki (biała furtka) ustawiła stojak na rowery, który ułatwia czytelnikom parkowanie ich jednośladów. Na tym plany związane z udogodnieniami dla mieszkańców się nie kończą. Wiemy, że na liście bibliotekarskich marzeń, życzeń i planów jest zainstalowanie wrzutni do książek, przeznaczonej dla moli książkowych, którym brakuje czasu, aby oddać pożyczone publikacje w godzinach otwarcia biblioteki. Chodzi o zainstalowanie tzw. wrzutomatu, czyli samoobsługowej skrzynki do zwrotu książek, która będzie dostępna przez całą dobę – również w niedziele i święta.

– Taka wrzutnia kosztuje niemało. Szukamy programu, z którego można dostać dotację. Chcemy także w porozumieniu z Ochotniczą Strażą Pożarną przystosować naszą letnią czytelnię i zamienić ją w kameralną scenę letnią, gdzie będzie można organizować wydarzenia na powietrzu w lepszych warunkach niż teraz. Takie mamy plany w związku z pandemicznymi czasami – poinformowała dyrektor najlepszej książnicy na Mazowszu Małgorzata Sobiesiak.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MARIA
MARIA
13 dni temu

,,poinformowała dyrektor najlepszej książnicy na Mazowszu Małgorzata Sobiesiak”
Najlepsza książnica? Trochę skromności

Małgorzata Sobiesiak
Małgorzata Sobiesiak
odpowiada  MARIA
13 dni temu

Tytuł „Najlepsza Biblioteka w województwie mazowieckim” w rankingu bibliotek Instytutu Książki i dziennika „Rzeczpospolita” zdobyty przez naszą instytucję w roku 2018 i 2019 jest faktem. Pozdrawiamy

123
123
13 dni temu

Ksiądz poświecił?