Przasnyscy żołnierze wysoko na Mistrzostwach 16. Dywizji Zmechanizowanej.

W ramach współzawodnictwa sportowego 16. Dywizji Zmechanizowanej dniach 21 – 23.05.2019 roku odbyły się mistrzostwa w pokonywaniu ośrodka sprawności fizycznej.

Gospodarzem mistrzostw była 9. Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa. Wojskowy tor przeszkód o długości 200 metrów składa się z kilkunastu przeszkód, których pokonanie wymaga od żołnierza odwagi oraz  bardzo wysokiej sprawności fizycznej. OSF jest bardzo trudnym technicznie, a zarazem kontuzyjnym torem przeszkód, dlatego tylko nieliczni, najlepiej wyszkoleni żołnierze potrafią pokonać go w czasie krótszym niż 60 sekund.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się biegi indywidualne. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant 2. Ośrodka Radioelektronicznego szer. Maciej SKIBSKI, który z czasem 49,83 sekundy zdobył brązowy medal. W drugim dniu mistrzostw przeprowadzono zawody zespołowe. Reprezentacja w składzie: st. kpr. Paweł PTAK, szer. Maciej SKIBSKI, szer. Rafał CZAPLIŃSKI, szer. Marcin SKIBSKI oraz st. szer. Roman WDOWIŃSKI po emocjonującym biegu zajęła 2. miejsce.

W klasyfikacji końcowej 2. Ośrodek Radioelektroniczny uplasował się na 2 miejscu ulegając reprezentacji 4. pułku chemicznego z Brodnicy. Podium uzupełniła reprezentacja 15. Brygady Zmechanizowanej z Giżycka.