Przasnyscy żołnierze upamiętnili poległych kolegów.

Jak co roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu zorganizowano akcję ,,Żołnierska Pamięć” upamiętniającą poległych i zamordowanych żołnierzy z frontów I i II Wojny Światowej, jak również lokalnych bohaterów powojennego podziemia spoczywających w mogiłach rozsianych na terenie północnego Mazowsza.

W ramach akcji uporządkowano i zapalono znicze na grobach żołnierskich na cmentarzach: w Bogatem, Krasnem, Makowie Mazowieckim, Różanie, Pułtusku, Zambskach Kościelnych w Gminie Obryte, Węgrzynowie, Karniewie, Płoniawach Bramura, na Cmentarzach Parafialnych w Chorzelach, Jednorożcu, w Lipie na leśnej mogile żołnierzy Armii Krajowej z Oddziału Łowcy, poległych  w walce z Niemcami oraz w Lasach Dębowych przy pomniku żołnierza wyklętego por. Wiktora Zacheusza Nowowiejskiego ps. „Jeż”  oficera RO AK.

31 października 2019 roku delegacja 2. Orel w imieniu Ministra Obrony Narodowej złożyła wiązankę biało – czerwonych kwiatów na grobie funkcjonariusza BOR ppor. Pawła Krajewskiego zmarłego tragicznie w Katastrofie Smoleńskiej.

1 listopada 2018 r. w ramach tego przedsięwzięcia delegacja Ośrodka zapaliła znicze i złożyła wiązankę  kwiatów przy Pomniku Mauzoleum na Cmentarzu Parafialnym w Przasnyszu.

Źródło 2. ORel Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments