Przasnyscy żołnierze oddali hołd poległym i zamordowanym kolegom.

W dniach 30.10 – 1.11.2018 r. jak co roku w 2. Ośrodku Radioelektronicznym w Przasnyszu zorganizowano akcję ,,Żołnierska Pamięć” upamiętniającą poległych i zamordowanych żołnierzy z frontów I i II Wojny Światowej, jak również lokalnych bohaterów powojennego podziemia spoczywających w mogiłach rozsianych na terenie północnego Mazowsza.

W ramach akcji uporządkowano i zapalono znicze na grobach żołnierskich na cmentarzach: w Bogatem, Krasnem, Makowie Mazowieckim, Różanie, Pułtusku, Węgrzynowie, Karniewie, w miejscowości Płoniawy Bramura, w Mławie, na Cmentarzach Parafialnych w Strzegowie, Szydłowie i Dzierzgowie. Następnego dnia kolejne delegacje  żołnierzy sprzątały mogiły i zapaliły znicze na Cmentarzu Komunalnym w Ciechanowie, na Cmentarzu Parafialnym w Grudusku, w Chorzelach, w m. Stara Wieś k. Chorzel, w Jednorożcu i w Lipie na leśnej mogile żołnierzy Armii Krajowej z Oddziału Łowcy, poległych w walce z Niemcami w X 1944 roku.

1 listopada 2018 r. w ramach tego przedsięwzięcia delegacje Ośrodka zapaliły znicze i złożyły kwiaty przy Pomniku Mauzoleum na Cmentarzu Parafialnym w Przasnyszu oraz na Cmentarzu Komunalnym w Karwaczu na grobach tragicznie zmarłego oficera Ośrodka oraz funkcjonariusza BOR zmarłego tragicznie w Katastrofie Smoleńskiej. Uczczono również pamięć pozostałych ofiar tej tragedii, których szczątki spoczywają na nekropoliach leżących w granicach Garnizonu Przasnysz.

Łącznie akcją „Żołnierska Pamięć” objęto 24 cmentarze, 46 grobów i mogił na terenie garnizonu.

 

Źródło 2. ORel Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments