Przasnyscy taekwondziści z sukcesami na Mistrzostwa Mazowsza 2018

W sobotę, 24 marca w Płońsku rozegrane zostały Mistrzostwa Mazowsza 2018 w Taekwon-do. Nie zabrakło na nich i przedstawicieli Przasnysza.

Ponad 300 zawodników i zawodniczek z całego kraju stanęło na matach w Hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Zawody swoim patronatem objął Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, a uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 Teodozja Gorlewska razem z Dyrektorem MCSiR Waldemarem Kunickim.

Na 10 matach rozegrano walki miękkim kijem, techniki szybkościowe, techniki specjalne, układy formalne oraz walki przerywane i ciągłe. Najmłodsi zawodnicy w kategorii (młodzik młodszy) mieli 5 lat, a na macie nie brakowało im pewności siebie i woli walki. Świetny występ naszych juniorek młodszych w walkach ciągłych to dobry znak na  start w Mistrzostwach Polski już w kwietniu. Pierwsze miejsce wywalczyła Emilia Opałka z Płońska, drugie Martyna Szostek również z Płońska, a trzecie Julia Ślubowska z Przasnysza.

Nasi kadrowicze jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Natalia Pawęcka (seniorka) zdobyła 3 złota – walki, układy i techniki specjalne, Wojciech Grysztar pierwsze miejsce w walkach i 2 miejsce w układach oraz Kacper Suchowiecki (2 miejsce walki i 1 miejsce układy.)

Wyniki przasnyskich taekwondzistów pozwalają z optymizmem patrzeć na nadchodzące Mistrzostwa Polski w kwietniu.

Mikołaj Bruździak –  2 srebra – walki -80kg oraz układy,

Maciej Bruździak – 1 miejsce walki -70kg oraz 3 miejsce układy,

Joanna Grysztar – 2 miejsce walki i 1 miejsce układy,

Marta Grysztar – 2 miejsce walki i 1 miejsce za techniki szybkościowe.

Na szczególne wyróżnienie zasługują też Iga Grzeszczyk (kadet), która zdobyła 3 miejsce w walkach i 2  w technikach szybkościowych oraz Oliwier Grabowski (młodzik), który zdobył  złoto w walkach i 3 miejsce technikach szybkościowych. Dla Anny Kwiatkowskiej to już trzeci turniej w tym roku, na Mistrzostwach zdobyła 2 srebra za walki i za techniki szybkościowe. Do tej pory Ania (8lat) zdobyła już sześć medali!

Zapraszamy na treningi do SP2 w Przasnyszu.