Przasnyscy strażacy z wizytą w Domu Dziecka w Czernicach Borowych.

W poniedziałek, 9 lipca 2018r. przasnyska straż pożarna była z wizytą u dzieci z Domu Dziecka w Czernicach Borowych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

Dzieci zapoznały się w jaki sposób wezwać pomoc, kiedy w ich otoczeniu powstanie niebezpieczeństwo. Następnie w związku z okresem wakacyjnym omówione zostały bezpieczne formy spędzania czasu wolnego, szczególnie nad wodą. Podopieczni Domu Dziecka dowiedzieli się, że praca strażaka polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na prowadzeniu działań ratowniczych w takich dziedzinach jak: ratownictwo techniczne, ratownictwo wodno-nurkowe, ratownictwo wysokościowe, ratownictwo chemiczno-ekologiczne, w których są przeszkoleni oraz muszą się z nimi zmagać.Ponadto poznali także jakie występują zagrożenia w służbie strażaka.

W dalszej części spotkania został omówiony dzień z życia strażaka od przyjęcia służby do jej zdania. Dzieci zobaczyły jak musi być umundurowany strażak-ratownik przystępujący do działań. Atrakcją dla dzieci było obejrzenie wozu strażackiego od środka oraz usłyszały korespondencję radiową między strażakiem będącym poza jednostką w samochodzie, a dyżurnym operacyjnym znajdującym się w Powiatowym Stanowisku Kierowania.

Źródło KP PSP Przasnysz

Skomentuj artykuł

avatar