Przasnyscy Strażacy z nowym samochodem!

Dziś,  28 grudnia 2018r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Przasnyszu odbyło się oficjalne przekazanie zakupionego ze środków starostwa powiatowego nowego mikrobusa Peugeot Traveller.

Przasnyska straż pożarna zyskała nowy pojazd na mocy umowy użyczenia podpisanego pomiędzy starostą przasnyskim Krzysztofem Bieńkowskim, a Komendantem Powiatowym PSP st.bryg. Waldemarem Białczakiem. Przekazany mikrobus będzie wykorzystywany na potrzeby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego mającego swoją siedzibę w Przasnyskiej Komendzie PSP, ale też jako samochód transportowy w ćwiczeniach i akcjach sekcji wodno-nurkowej oraz jako pojazd służący do wyjazdów na szkolenia i odprawy służbowe przasnyskich strażaków.

Jako samochód specjalny-operacyjny, mający w pełni spełniać funkcję mobilnego centrum dowodzenia zostanie w najbliższym czasie oznakowany zgodnie z obowiązującymi przepisami, oznaczony numerami operacyjnymi i zaopatrzony w radiotelefon samochodowy. Po spełnieniu tych wymagań zastąpi on użytkowanego do tej pory w przasnyskiej straży 25-cio letniego Volkswagena Transportera.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments