Przasnyscy strażacy edukowali dzieci i młodzież.

Strażacy z przasnyskiej Komendy brali udział w Dniu Sportu na Orliku organizowanych przez lokalnych animatorów na wszystkich boiskach z całego kraju.

To wyjątkowa ogólnopolska akcja mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zaplanowano mnóstwo sportowych atrakcji dla najmłodszych. Organizatorzy zamierzają też zaktywizować rodziców, by to oni stanowili dobry przykład dla swoich dzieci.

Celem imprezy było propagowanie zdrowia. Jak zdrowie to i bezpieczeństwo, jak bezpieczeństwo to oczywiście i strażacy, którzy „nakręcali wszystkich ludzi” do tego aby bezpiecznie spędzać czas wolny nad wodą w domu i podróży. Nie zabrakło tu akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”, podczas której wyświetlane były spoty o różnej tematyce (skok do wody, bezpieczna podróż ,nie gaś wodą tłuszczu, nie dla czadu i wiele innych prezentacji).

Strażacy instruowali wszystkich zainteresowanych jak udzielać pierwszej pomocy oraz prezentowali sprzęt specjalistyczny, który jest wykorzystywany podczas akcji ratowniczo- gaśniczych.

Dużym zainteresowaniem i frajdą dla dzieci i młodzieży była wspinaczka po skrzynkach jak również sprawdzenie swoich umiejętności w posługiwaniu się hydronetką wodną i trafianie strumieniem wody do celu (specjalnych nalewaków).

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments