Przasnyscy radni obradowali online. „Zgodnie i konstruktywnie”.

To sytuacja bez precedensu w historii Przasnysza. Pandemia koronawirusa spowodowała zakaz zgromadzeń, ale samorządy muszą działać. Nie może się to odbywać bez zaangażowania władz oraz Rady Miejskiej, która udziela burmistrzowi zgód na podjęcie kluczowych decyzji. Posiedzenia komisji oraz sesja zostały odwołane, ponieważ nie mogły odbyć się w tradycyjny sposób. Z pomocą przyszły nowoczesne środki komunikowania, które umożliwiły kierownictwu urzędu miasta wirtualne spotkanie z radnymi, podczas którego dyskutowano o obecnej sytuacji i działaniach związanych z COVID -19.

 

– Jestem naprawdę zbudowany spotkaniem online kierownictwa UM z Radą Miejską. W wielu kwestiach możemy się różnić (takie są prawa demokracji), jednak GDY PRZYCHODZĄ SYTUACJE KRYZYSOWE jesteśmy zgodni i odpowiedzialni za naszych mieszkańców. Nie ma żadnych sporów. Mimo odwołanej sesji, wiemy jak działać. Żaden starosta/burmistrz/wójt/prezydent nie mógł przewidzieć sytuacji w której najważniejszym zadaniem jego kadencji będzie zamiast wielkich inwestycji i wzniosłych projektów – zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców i przebrnięcie w miarę „suchą stopą” przez recesję gospodarczą – mówił burmistrz Łukasz Chrostowski.

Zgodne podejście do kryzysu podkreślał również radny Sławomir Czaplicki – Zakończyliśmy niedawno pierwsze w historii wideo konsultacje całej Rady Miejskiej w Przasnyszu, burmistrzów oraz kierownictwa UM, związane z obecną sytuacją i jej wpływem na sprawy naszego Miasta. Konstruktywne rozmowy i wspólne, zgodne i odpowiedzialne ustalenia, co do kierunków dalszych działań w sytuacji kryzysowej.

Musieliśmy się dzisiaj dostosować do rzeczywistości i po raz pierwszy odbyliśmy wirtualne spotkanie. Daliśmy radę, test się udał, rozmawialiśmy na wiele miejskich tematów w kontekście epidemii COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że przez najbliższy czas tak właśnie będzie wyglądała praca władz miejskich – podsumował spotkanie radny Arkadiusz Chmielik.

O wszystkich podjętych podczas wczorajszej konferencji decyzjach będziemy informować na bieżąco.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lol
Lol
9 miesięcy temu

Czy ta sesja była nagrywana? Będzie na kanale you tube Rady Miejskiej?

jot
jot
9 miesięcy temu
odpowiada  Lol

To nie była sesja , ustawa o samorządzie gminnym nie zezwala na sesje online w samorządach.Taką opinię usłyszałam w masmediach od mądrych ludzi.To była konferencja.