Przasnyscy policjanci uratowali desperata

Przasnyscy policjanci uratowali życie 36 latka, który w piątek  próbował popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze odnaleźli desperata w rejonie zalewu w miejscowości Karwacz.

 W  piątek (10.01.) Operator Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformował dyżurnego  przasnyskiej komendy, że otrzymał anonimowy  telefon od mężczyzny, który zamierza popełnić samobójstwo z uwagi na liczne problemy osobiste. Operator nie mógł nawiązać z mężczyzną rozmowy telefonicznej, ponieważ za każdym razem się rozłączał. Bardzo szybko ustalono, że  może on pochodzić z terenu powiatu przasnyskiego. Dyżurny przasnyskiej komendy  w krótkim czasie zidentyfikował właściciela telefonu. Natychmiast  nawiązał kontakt z rodziną desperata, która z niepokojem poinformowała, że nie maja z nim kontaktu telefonicznego . Mężczyzna poinformował  jedynie rodzinę, że zamierza  samochodem pojechać do Ostrołęki załatwić jakieś sprawy. Bezzwłocznie policjanci ustalili, że telefon mężczyzny loguje się w rejonie zalewu w Karwaczu gdzie dyżurny skierował pogotowie ratunkowe oraz policjantów.

 Tylko dzięki szybkiej reakcji przasnyskiego dyżurnego współdziałającego z innymi służbami  udało się odnaleźć desperata, który nie zdołał zrealizować swojego planu.

Autor: EŚ/EN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments