Przasnyscy policjanci doskonalą swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

W minioną środę (15 października  br.)  w Zespole Szkół Medycznych w Przasnyszu zorganizowano  dla 30 policjantów KPP w Przasnyszu pokaz technik udzielania I pomocy przedmedycznej.

O życiu bardzo często decydują pierwsze minuty. Dlatego bardzo ważne jest aby policjanci, którzy  wielokrotnie są  na miejscu zdarzenia jeszcze przed przyjazdem służb medycznych umieli skutecznie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z  tego względu z inicjatywy Kierownictwa KPP w Przasnyszu w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu  w ramach doskonalenia zawodowego  dla 30 policjantów prewencji, ruchu drogowego i dyżurnych zorganizowano  pokaz technik udzielania pierwszej pomocy . W trakcie  spotkanie z ratownikami medycznymi policjanci mogli  przypomnieć sobie i poćwiczyć pod fachowym okiem sposoby udzielania pierwszej pomocy m.in. osobie dorosłej, dziecku oraz kobiecie w ciąży . Kolejne spotkanie dla policjantów zaplanowane jest na 24 października br.

Problematyka  powyższa  stanowi bardzo ważny czynnik warunkujący poprawę bezpieczeństwa  oraz podnosi skuteczność działań policyjnych. W  pracy policjanta dość często zdarzają się sytuacje z udziałem osób, które są w stanach zagrożenia życia  i z tego względu umiejętność niesienia pierwszej pomocy jest tak  ważna.

EN.

KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments