Prowadził bez uprawnień i z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie.

28-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego miał ponad dwa promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje postępowanie.

2 stycznia około godziny 19:00, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Już sama rozmowa z siedzącym za kierownicą mężczyzną wzbudziła ich podejrzenia. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu.

Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły. Urządzenie pokazało, że 28-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad dwa promila alkoholu. Dodatkowo jechał samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Mężczyzna musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy jednak, że oprócz odpowiedzialności prawnej, na kierowcach spoczywa przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie popełniajmy tego błędu i w drogę zawsze ruszajmy na trzeźwo.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments