Promocja odnawialnych źródeł energii

Możliwości pozyskania energii ze źródeł odnawialnych oraz energooszczędne budownictwo i remonty były tematem Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland. W warszawskim Centrum EXPO XXI, 16 października otworzył je m.in. marszałek Adam Struzik.

Wydarzenie adresowane jest głównie do specjalistów, podmiotów decyzyjnych oraz osób zainteresowanych tematyką OZE i efektywnością energetyczną. Jest doskonałą platformą wymiany wiedzy i doświadczeń osób związanych z branżą. RENEXPO 2013 oferuje w tym roku bogaty program ramowy obejmujący szereg konferencji i forów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, 3. edycję Dnia Samorządowca, spotkania kooperacyjne oraz wiele innych wydarzeń towarzyszących.

Eksperci krajowych stowarzyszeń przemysłu energetyki słonecznej, przedstawiciele władz państwowych i regionalnych oraz inni specjaliści w ramach poszczególnych spotkań tematycznych będą dyskutować o aspektach prawnych, finansowych oraz innowacjach technologicznych związanych z energią odnawialną.

Ważne miejsce w tym roku przypadnie tematyce bioenergii. Promocja tej gałęzi OZE odbędzie się w ramach 3. Konferencji Biomasy oraz 2. Konferencji Biopaliw. Obszarem, który zostanie rozlegle potraktowany w ramach RENEXPO będą zagadnienia związane z pompami ciepła. Zostanie im poświęcony 2. Kongres PORT-PC, gdzie przedstawiciele tego sektora przedstawią najnowsze trendy oraz perspektywy rozwoju tej zielonej technologii. Również branża energetyki wodnej będzie szeroko reprezentowana na targach. Uczestnicy spotkania będą omawiać uwarunkowania i perspektywy rozwojowe energetyki wodnej w Polsce i w Unii Europejskiej.

W świadomości Polaków, także Mazowszan korzystanie z odnawialnych źródeł energii staje się czymś oczywistym. Inwestowanie w ekologiczne, a zarazem opłacalne ekonomicznie rozwiązania to gwarant naszego  bezpieczeństwa energetycznego. Z myślą o przyszłości energetycznej województwa mazowieckiego blisko 4 lata temu powołano do życia, z inicjatywy  Samorządu Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Agencję Energetyczną. Jej działalność opiera się głównie na wspieraniu wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz pomoc we wdrażaniu rozwiązań racjonalizujących użytkowanie energii na Mazowszu, a także promocja regionalnego podejścia do energetyki.


Samorząd Województwa Mazowieckiego


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments