Prokuratura ujawniła przerażające szczegóły zbrodni na os. Orlika w Przasnyszu.

Do tragicznych zdarzeń doszło w piątek 7 sierpnia 2020 r. W jednym z mieszkań bloku przy ul. Klonowej znaleziono ciało starszej kobiety z poważnymi obrażeniami głowy. Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko Przemysławowi C., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa swojej babci Anny Natalii K.

 

7 sierpnia 2020 r. około godz. 19.45 dyżurny KPP w Przasnyszu został powiadomiony o ujawnieniu zwłok Anny Natalii K. w Przasnyszu w mieszkaniu przy ul. Klonowej. Jak podała przasnyska prokuratura, zawiadamiającym był mężczyzna, który tego dnia razem z Przemysławem C. spożywał alkohol. Podczas rozmowy Przemysław C. przyznał się do zabójstwa babki.

„Zwłoki zostały znalezione na podłodze mieszkania. Na ciele Anny Natalii K. stwierdzono 11 ran tłuczonych głowy. W mieszkaniu znaleziono m.in. kostkę granitową, która została wytypowana jako potencjalne narzędzie zbrodni” – czytamy w prokuratorskim komunikacie.

Przeprowadzono sekcję zwłok, dzięki której poznaliśmy bezpośrednią przyczynę śmierci kobiety.

„Lekarz patomorfolog stwierdził na ciele denatki rany tłuczone głowy z rozfragmentowaniem kości sklepienia i podstawy czaszki, zmiażdżenie prawej półkuli mózgu oraz ranę tłuczoną prawej małżowiny usznej. Bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność mózgu w przebiegu głębokiego zranienia” – ujawniła prokuratura.

Przemysławowi C. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Anny Natalii K., do którego doszło w dniu 7 sierpnia 2020 r. Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przemysławowi C. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

M. Jabłońska


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
22 dni temu

Oko za oko, taka powinna być kara

Celestyna
Celestyna
22 dni temu

Jego tak wywalić po głowie.Cymbał jeden powinien zgnić w więzieniu

Witek
Witek
22 dni temu

Powrót kary śmierci w przypadku morderstwa że szczególnym okrucieństwem gdy sprawstwo jest niepodważalne.

Mariusz
Mariusz
22 dni temu

Zastanawia mnie, jakie intencje ma prokuratura ujawniając drastyczne przecież szczegóły zdarzenia. Bo poza nakręcaniem się czytelników i wyrażaniu wyrazów potępienia i woli adekwatnego odwetu na sprawcy – to trudno mi odnaleźć cel. Postępowanie przygotowawcze (śledztwo) trwa, sprawca odizolowany od społeczeństwa – nie wiem jaki interes społeczny przemawia za przypominaniem zdarzenia. Jeśli będzie wyrok skazujący – to wtedy można podać go do publicznej wiadomości w celach wychowawczych, profilaktycznych i ostrzegawczych