Prokuratura ujawniła przerażające szczegóły zbrodni na os. Orlika w Przasnyszu.

Do tragicznych zdarzeń doszło w piątek 7 sierpnia 2020 r. W jednym z mieszkań bloku przy ul. Klonowej znaleziono ciało starszej kobiety z poważnymi obrażeniami głowy. Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi śledztwo przeciwko Przemysławowi C., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa swojej babci Anny Natalii K.

 

7 sierpnia 2020 r. około godz. 19.45 dyżurny KPP w Przasnyszu został powiadomiony o ujawnieniu zwłok Anny Natalii K. w Przasnyszu w mieszkaniu przy ul. Klonowej. Jak podała przasnyska prokuratura, zawiadamiającym był mężczyzna, który tego dnia razem z Przemysławem C. spożywał alkohol. Podczas rozmowy Przemysław C. przyznał się do zabójstwa babki.

„Zwłoki zostały znalezione na podłodze mieszkania. Na ciele Anny Natalii K. stwierdzono 11 ran tłuczonych głowy. W mieszkaniu znaleziono m.in. kostkę granitową, która została wytypowana jako potencjalne narzędzie zbrodni” – czytamy w prokuratorskim komunikacie.

Przeprowadzono sekcję zwłok, dzięki której poznaliśmy bezpośrednią przyczynę śmierci kobiety.

„Lekarz patomorfolog stwierdził na ciele denatki rany tłuczone głowy z rozfragmentowaniem kości sklepienia i podstawy czaszki, zmiażdżenie prawej półkuli mózgu oraz ranę tłuczoną prawej małżowiny usznej. Bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność mózgu w przebiegu głębokiego zranienia” – ujawniła prokuratura.

Przemysławowi C. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Anny Natalii K., do którego doszło w dniu 7 sierpnia 2020 r. Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przemysławowi C. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 

M. Jabłońska


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
4 miesięcy temu

Oko za oko, taka powinna być kara

Celestyna
Celestyna
4 miesięcy temu

Jego tak wywalić po głowie.Cymbał jeden powinien zgnić w więzieniu

Witek
Witek
4 miesięcy temu

Powrót kary śmierci w przypadku morderstwa że szczególnym okrucieństwem gdy sprawstwo jest niepodważalne.

Mariusz
Mariusz
4 miesięcy temu

Zastanawia mnie, jakie intencje ma prokuratura ujawniając drastyczne przecież szczegóły zdarzenia. Bo poza nakręcaniem się czytelników i wyrażaniu wyrazów potępienia i woli adekwatnego odwetu na sprawcy – to trudno mi odnaleźć cel. Postępowanie przygotowawcze (śledztwo) trwa, sprawca odizolowany od społeczeństwa – nie wiem jaki interes społeczny przemawia za przypominaniem zdarzenia. Jeśli będzie wyrok skazujący – to wtedy można podać go do publicznej wiadomości w celach wychowawczych, profilaktycznych i ostrzegawczych