Prohibicji w Przasnyszu nie będzie! Mieszkańcy zdecydowanie przeciwni zakazowi nocnej sprzedaży alkoholu.

Mimo, że zakaz sprzedaży trunków procentowych w Przasnyszu miał obowiązywać pomiędzy 23.00 a 6.00 rano, burmistrz pod naciskiem mieszkańców zrezygnował z tego pomysłu. Rzutem na taśmę wycofał uchwałę w tej sprawie z zeszłomiesięcznego porządku obrad i zarządził przeprowadzenie szybkich konsultacji społecznych, które jednoznacznie wykazały, że przasnyszanie sobie takiego zakazu nie życzą.

Konsultacje przebiegły sprawnie, a do urzędu miasta wróciło około 500 wypełnionych ankiet. Wszystko zwieńczyło spotkanie, które relacjonowaliśmy. Konsultacje społeczne okazały się bardzo pożądanym krokiem. Szkoda, że dopiero schyłek kadencji skłonił władze samorządowe do zasięgania opinii mieszkańców w najważniejszych dla miasta sprawach.

Uchwała w  sprawie nocnego zakazu sprzedaży napojów alkoholowych nie wróciła do porządku obrad podczas dzisiejszego posiedzenia komisji Rady Miasta (27 sierpnia),  a radni na najbliższej sesji nie będą w tej sprawie głosować. – Na podstawie przeprowadzonych konsultacji społecznych, zainteresowania osób, które były w czasie konsultacji w Miejskim Domu Kultury i moich rozmów z ludźmi jednoznacznie wynika, że problemem w mieście nie jest czas sprzedawania alkoholu, a bezpieczeństwo przy punktach sprzedaży. Aby zapewnić bezpieczeństwo postanowiliśmy podjąć inne działania. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w konsultacjach są zdecydowanie przeciwni ograniczeniu sprzedaży alkoholu, a uchwały nie będzie. Oczywiście państwo radni mogą w odpowiednim trybie taką uchwałę do porządku obrad wprowadzić i ja podjąć. Ja uważam, że nie ma zasadności – zaznaczył burmistrz.

Małgorzata Jabłońska
Infoprzasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments