Profilaktyczna gra miejska po raz ósmy w Przasnyszu!

W dniu 03.10.2018 r. w godz. 08:00-14:00 na terenie Przasnysza przeprowadzona będzie Profilaktyczna Gra Miejska dla Dzieci i Młodzieży. Grę zakończy wręczenie Pucharu ufundowanego przez Burmistrza Miasta Przasnysza dla szkoły zwycięskiej drużyny.

VIII Profilaktyczna Gra Miejska rozpocznie się na przasnyskim Rynku. Podczas Gry uczestnicy podzieleni na 8-10 osobowe patrole ( uczniowie, zuchy, harcerze) wyposażeni w mapę miasta z zaznaczonymi punktami kontrolnymi oraz list zawierający instrukcję i przygotowane przez organizatorów zadania do wykonania, będą zabiegać o zdobycie jak największej liczby punktów, które zdecydują o wygranej.


Uczestnicy Gry zostaną zobowiązani do stawienia się do godz. 13:00 w miejscu jej zakończenia, które odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Przasnyszu. Podczas oczekiwania na ogłoszenie wyników będzie można obejrzeć pokazy przygotowane przez żołnierzy, policjantów oraz ratowników medycznych.


Organizatorami Gry są Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu i KH ZHP w Przasnyszu im. Janusza Korczaka. Swoim patronatem Grę objęły przasnyskie instytucje: Urząd Miasta ,Starostwo Powiatowe, Miejski Dom Kultury, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Medycznych Szkół Policealnych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna , Nadleśnictwo Przasnysz oraz 2 Przasnyski Ośrodek Radioelektroniczny. W tym roku po raz pierwszy „swój” punkt przygotuje Jednostka Wojskowa w Przasnyszu.


Głównym celem Gry jest zaprezentowanie alternatywnych form rozrywki i spędzania czasu wolnego, umożliwienie uczestnikom wykazania się zaradnością, sprawnością fizyczną i intelektualną oraz danie możliwości współzawodnictwa grup rówieśniczych według zasady fair play .

Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments