Próbował zastrzelić psa wiatrówką. Teraz trafi do więzienia.

5 miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania psów na okres 3 lat, nawiązka w kwocie 2.000 zł oraz przepadek wiatrówki – to efekt wyroku Sądu Rejonowego wobec 64-letniego Leszka J. za usiłowanie zabicia psa strzałem z wiatrówki. Sąd nakazał podanie wyroku do publicznej wiadomości.

 

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadziła postępowanie przygotowawcze w sprawie usiłowania zabicia psa rasy mix, do którego doszło w dniu 28 sierpnia 2019 r. w miejscowości Susk Stary.

Tego dnia jeden z mieszkańców strzelił do psa z broni typu wiatrówka typu Striker kaliber 5,5 mm. Na skutek postrzelenia zwierzęcia, doznało ono krwawienia z grzbietowej części nosa. Dochodzenie zostało zakończone skierowaniem do Sądu Rejonowego w Ostrołęce aktu oskarżenia przeciwko Leszkowi J. (64 lata), który stanął pod zarzutem popełnienia przestępstwa z art. 13 §1 k.k. w zw. z art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt, tj. o usiłowanie zabicia psa — informuje prokuratura.

25 lutego 2020 r. Sąd Rejonowy uznał Leszka J. za winnego zarzuconego mu aktem oskarżenia czynu i wymierzył mu karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł wobec oskarżonego zakaz posiadania psów na okres 3 lat, nawiązkę w kwocie 2.000 zł oraz przepadek wiatrówki.

Sąd nakazał nadto podanie wyroku do publicznej wiadomości.

 

M. Jabłońska


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu

I bardzo dobrze.
A skoro sąd upublicznił wyrok, to chyba powinniśmy też poznać nazwisko, adres i wygląd tego degenerata?

mirus
mirus
9 miesięcy temu

5 lat, nie 5 Msc.

Jano
Jano
9 miesięcy temu

Oczywiście potępiam czyn ale jaki wyrok powinien być za postrzelenie człowieka z wiatrówki a śrut trafił w kończynę. Pewnikiem nie sanki a i zawias niepewny.

Wizard
Wizard
9 miesięcy temu

Oklep dostanie pod celą to na pewno.

Zenon Juźwa
Zenon Juźwa
9 miesięcy temu

Że takie łajzy jeszcze po świecie chodzą i życie biednym zwierzętom chcą skracać Sądy skazują na małe kary a my takich utrzymywać musimy