Prezydent Komorowski na święcie policji w Ostrołęce. Obecność Kompanii Reprezentacyjnej Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego

Prezydent Bronisław Komorowski i minister Bartłomiej Sienkiewicz wręczyli dziś w Ostrołęce medale i awanse policjantom. Było uroczyście, podniośle, jednak ze szczyptą humoru. Orkiestra policyjna zagrała melodię-motyw przewodni z „Akademii policyjnej”, a prezydent, nawiązując do kapelmistrza, skomentował  muzyka łagodzi obyczaje, ale pałka musi być…

Kompanie reprezentacyjne policji, Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego, poczty sztandarowe służb mundurowych, grupy rekonstrukcyjne wojska i policji zaprezentowały się dziś na placu przy kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Gościem honorowym uroczystości był prezydent Polski, Bronisław Komorowski.

Czołem policjanci i żołnierze! – powitał prezydent bohaterów dzisiejszej uroczystości. Ostrołękę odwiedził bowiem z okazji Mazowieckiego Święta Policji, połączonego z jubileuszem 94. rocznicy powstania policji.

Wśród gości uroczystości znaleźli się m.in. minister MSW Bartłomiej Sienkiewicz, biskup łomżyński Janusz Stepnowski, komendant główny policji Marek Działoszyński, parlamentarzyści, samorządowcy.

Pochylamy głowę przed ważną służbą, bo nie można nazwać jej tylko pracą – mówił z kolei Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki. Prezydent znalazł też analogię pomiędzy policjantami, a ostrołęckimi samorządowcami: – Trzeba służyć, nawet, gdy nie zawsze o nas dobrze piszą, nie zawsze okazują nam wdzięczność.

Blisko 70 proc. mieszkańców Mazowsza dobrze i wysoko ocenia pracę policji, czuje się bezpiecznie na Mazowszu – podkreślał nowy komendant mazowieckiej policji, insp. Cezary Popławski.

Polacy czują się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania, a to świadczy dobrze o policji, władzy i obywatelach – mówił prezydent Bronisław Komorowski. – Za tymi danymi stoi wysiłek wielu ludzi.

Awanse i medale

Prezydent dziękował policjantom za pracę, 21 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych odznaczył medalami.
Minister Bartłomiej Sienkiewicz wręczył z kolei nominacje na wyższe stopnie oficerskie. Wśród awansowanych znaleźli się m.in szef ostrołęckiej policji, Stanisław Szcześniak,  który awansował na inspektora, jego zastępca, Marzena Zakrzewska (na st. mł. inspektora), komendant komisariatu w Myszyńcu, Paweł Antośkiewicz (na komisarza).

Uroczystość zakończył występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Nietypowo, bo na początku można było usłyszeń melodie z komedii pt. „Akademia policyjna”. Trudno tez było nie podziwiać zarówno muzyki, jak i choreografii. Prezydent Komorowski, niektórzy śmiali się, że w swoim stylu, skomentował na koniec:

Zobaczcie państwo, mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, ale pałka musi być – to a`propos pałki, którą trzymał kapelmistrz orkiestry.

Po części oficjalnej uroczystości prezydent podszedł na chwilę do mieszkańców. Niektórzy nie kryli wzruszenia, inni ściskali ręce prezydenta.

GALERIA


Publikacja dzięki naszym przyjaciołom z portalu nowaostroleka.pl

nowa ostroleka


guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
7 lat temu

To nie jest Przasnyski Ośrodek Radiolokacji ale Przasnyski Ośrodek Radioelektroniczny
Pozdrawiam