Prezes Młodych w Regionie oburzony decyzją Radnych

Prezes Młodych w Regionie, Łukasz Chrostowski wydał oficjalne oświadczenie w sprawie wyboru komisji wybierającej dyrektora MDK-u.

„Wczoraj po raz kolejny okazało się, że „Przasnysz nie jest miastem dla młodych ludzi”. Podczas posiedzenia komisji Rady Miasta, radni odrzucili kandydaturę Bartłomieja Ulatowskiego w sprawie jury konkursowego na dyrektora MDK Przasnysz. Na jego miejsce znalazło się aż 2 kandydatów Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej, którzy co oczywiste, będą głosować identycznie podwajając swój głos. To tylko pokazuje, jak nasze miasto jest hermetyczne, a głos w ważnych sprawach mają ZAWSZE te same osoby. Wstyd dla Rady, Wstyd dla miasta. Młodzieży mówi się, żeby wracała po studiach do Przasnysza, organizowała wiele inicjatyw, ale jak przychodzi do realnych decyzji i ważnych wyborów zwycięża jak zawsze układ i kolesiostwo. Dopóki nie zmieni się nastawienie „elity politycznej” Przasnysza, młodzi ludzie nie mają tam po co wracać.”

Młodzieżowa Rada Miasta Przasnysz również nie jest zadowolona z wyników głosowania:

„Młodzieżowa Rada Miasta Przasnysz wyraża oburzenie wyborem dwóch kandydatów Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej do komisji konkursowej dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Jako młodzi ludzie chcieliśmy mieć realny wpływ na kreowanie wizji placówki kulturalnej naszego miasta, a jedynym godnym reprezentantem młodych ludzi był Bartłomiej Ulatowski ze Stowarzyszenia „MŁODZI W REGIONIE”.”


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments