Prawie 80 osób wzięło udział w rajdzie „Odjazdowy Bibliotekarz”.

W sobotę, 1 czerwca, przasnyskie Bibliotekarki wraz z czytelnikami wybrały się na 7. rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. W tym roku celem wycieczki było Chojnowo (oddalone od Przasnysza o ok. 8 km). Aktywne spędzanie czasu wśród książek, historii regionu, a także znakomita pogoda przyciągnęły na rajd dzieci i dorosłych.

Jak co roku rajd rozpoczął się od trasy miejskiej – odwiedzono biblioteki w Przasnyszu – Filię nr 1 oraz Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie na uczestników czekały konkursy i bookcrossing. W parku wysłuchano historii tego miejsca opowiedzianej przez  Jana Chmielewskiego. Następnym przystankiem było Rostkowo, gdzie czekał krótki odpoczynek połączony ze zwiedzaniem miejscowości, w której urodził się św. Stanisław Kostka.

Prawie 80 osób wzięło aktywny udział w wydarzeniu. Pogoda jak co roku dopisała, przez cały dzień świeciło słońce, wiał lekki wiatr – wymarzona aura do odpoczynku w plenerze.

Na mecie, w Chojnowie, na uczestników czekał ciepły posiłek oraz różne atrakcje. Mieli okazję zwiedzić zabytkowy dwór z XIX w., czy przejechać się drezynami. MBP wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną zapewniły zabawę dzieciom i dorosłym organizując gry w plenerze. Podczas rajdu bawili się również uczestnicy rajdu rowerowego pracowników firmy KROSS S.A. zorganizowanego przez Fundację SCALAM.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały nagrody za udział w imprezie oraz z okazji ważnego święta jakim był Dzień Dziecka.

Źródło MBP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments