Prawie 100 roślin ozdobi teren 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

27 listopada na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu dokonano przekazania blisko sto sztuk roślin, które ozdobią teren JW.

 

Przeprowadzona akcja wynikła z inicjatywy Dowódcy Ośrodka płk dypl. Bogusława Postka oraz państwa Magdaleny i Dariusza Tomkowskich, właścicieli Szkółki Krzewów Ozdobnych MAK w Chrzanowie.

– Ośrodek, którym dowodzę korzystając z zasobów naszej przyrody stara się jak najlepiej dbać o środowisko. Nieprzypadkowo do obsadzenia wybrano pas zieleni wzdłuż nowopowstającego ogrodzenia. Mam takie uczucie, że oprócz tego, że robimy coś miłego dla oka poprzez nasadzanie roślin wzdłuż tak bardzo uczęszczanej drogi, to również w niewielkim stopniu zadbamy o niwelowanie skutków zanieczyszczeń wywołanych ruchem pojazdów. Ponadto ten blisko trzystumetrowy odcinek wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego będzie mógł również cieszyć wyglądem spacerowiczów. Dbanie o przyrodę z pewnością się opłaca, ponieważ wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Pamiętajmy, że jesteśmy częścią przyrody więc dbajmy o nią i pielęgnujmy w sposób szczególny– skomentował całą akcję Dowódca Ośrodka płk dypl. Bogusław Postek.

 


 

Źródło 2ORel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments