Prace remontowe przy klasztorze klarysek kapucynek idą pełną parą. [FOTO]

Przypomnijmy, że w tej chwili w klasztorze Mateczek toczą się prace remontowe prowadzone skromnymi środkami naszych sióstr, pozwalające przygotować klasztor do wielkiego jubileuszu. Roboty przygotowawcze już za nami. Klaryski z serca dziękują za wszelkie wsparcie, otaczając Przasnysz i jego mieszkańców modlitwą.

 

Sypie się mur okalający klasztor, o remont prosi się podmywana przez wodę kruchta. Udało się już przeprowadzić część prac, zakupiono także część materiałów, pozwalających przygotować klasztor do jubileuszu 150-lecia pobytu sióstr klarysek kapucynek w Przasnyszu. Pomóżmy Mateczkom w godnym przyjęciu kościelnych dostojników, przedstawicieli władz świeckich, duchowieństwa oraz wiernych podczas przyszłorocznego jubileuszu.

Obchody wielkiej rocznicy zaplanowano na 25 – 26 lipca 2021 r., ale aby przyjąć dostojnych gości, konieczne jest dokończenie prac. Niech obchody 150. rocznicy pobytu klarysek kapucynek w naszym mieście będą powodem do dumy z wyglądu zabytkowego klasztoru!

Datki kopertowe (wraz z intencją modlitewną) można przekazywać do specjalnego kółka (kołowrotka) znajdującego się nieopodal wejścia do klauzury, mieszczącego się po prawej stronie kruchty. Zajdziecie tam specjalny dzwonek, który poinformuje klaryski o przesyłce.

Najprościej będzie skierować wsparcie na konto Zgromadzenia Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu: Bank Pekao S.A. ul. 3 Maja 13, 06-300 Przasnysz, numer konta: 52 1240 5295 1111 0000 5038 8666.

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Balbina
Balbina
5 miesięcy temu

Kasa, Kasa, owce i barany, tylko to się liczy

Ja znajoma
Ja znajoma
5 miesięcy temu
odpowiada  Balbina

Jak Ci nie pasuje nie wspieraj i nie komentuj

Ananasz
Ananasz
5 miesięcy temu
odpowiada  Balbina

Grzechów nie odkupisz za pieniadze

michał
michał
5 miesięcy temu

W podzięce za 100% głosów Klarysek w wyborach powinien tam codziennie tyrać Rajca.

Tomek
Tomek
5 miesięcy temu

Na pewno wspomogę w sierpniu 🙂
Szczęść Boże

Waldemar
Waldemar
5 miesięcy temu

Ten co nie dostąpił łaski modlitwy Sióstr Kapucynek to nie rozumie co to znaczy.
Kto może ten da datek na szczytny cel.