Pożar w przasnyskiej komendzie! Ewakuowano pracowników.

Spokojnie! To były tylko ćwiczenia. We wtorek 14.08.br w budynku Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu został przeprowadzony próbny alarm pożarowy i ewakuacja osób przebywających w budynku.

Około godz.10:00 w wyniku wyładowań atmosferycznych dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej, a następnie do pożaru w pomieszczeniu na III piętrze. Pracownik, który zauważył wydobywający się dym z pomieszczenia poinformował dyżurnego KPP, który następnie powiadomił Straż. Dymu na korytarzach przybywa, zarządzono ewakuację. Jednocześnie okazuje się , że w pomieszczeniu socjalnym na III piętrze w oknie stoi pracownik, który nie może opuścić budynku z uwagi na silne zadymienie korytarzy. Do działania ruszają strażacy. Szybko gaszą pożar i ewakuują uwięzionego pracownika.


Tak w skrócie wyglądał próbny alarm pożarowy ogłoszony we wtorkowe przedpołudnie. Zgodnie z przepisami, ćwiczenia miały na celu przygotowanie pracowników do ewakuacji, do której może dojść w sytuacji rzeczywistego zagrożenia. Tego typu ćwiczenia to również możliwość doskonalenia współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi w zakresie prowadzenia akcji ratowniczych.

Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments