Pożar siana i słomy w Rzodkiewnicy.

2 listopada bieżącego roku około godz. 04:35 doszło do pożaru siana i słomy w dwóch budynkach inwentarskich w miejscowości Rzodkiewnica, gm. Chorzele.

W chwili przyjazdu straży pożarnej, pożarem objęty był murowany budynek gospodarczy kryty eternitem oraz drewniana stodoła. Obiekty oddalone były od siebie ok. 25 metrów.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania, oświetleniu terenu akcji i odłączeniu zasilania elektrycznego w jednym z budynków przystąpili do gaszenia pożaru.

Dalsze czynności polegały na przeprowadzeniu prac rozbiórkowych w postaci usunięcia fragmentu połaci dachu, wycięciu części więźby dachowej oraz rozbiórce stropu wykonanego z drewnianych belek nad jednym z pomieszczeń w budynku gospodarczym. Siano i słomę usunięto na zewnątrz budynku i przelano wodą. Po oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń zakończono działania.

W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległy 2 budynki inwentarskie oraz znajdująca się w nich słoma i siano.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Budki, Chorzele, Krukowo, Rzodkiewnica i Zaręby.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments