Pożar garażu i samochodu osobowego w Mchówko.

W sobotę, 17 listopada, w miejscowości Mchówko, gm. Przasnysz doszło do pożaru samochodu osobowego i wyposażenia garażu budynku mieszkalnego.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej palił się przód samochodu osobowego Opel Astra oraz narzędzia wokół pojazdu w garażu budynku mieszkalnego. Mieszkańcy domu znajdowali się na zewnątrz budynku.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku i zakręceniu instalacji gazowej w pojeździe przystąpili do gaszenia pożaru.

W trakcie działań gaśniczych właściciel zgłosił, że podczas próby gaszenia pożaru doznał poparzenia prawej dłoni i rany palca. Wdrożono wobec niego kwalifikowaną pierwszą pomoc (schładzanie oparzenia wodą, założenie opatrunku jałowego na ranę i wsparcie psychiczne).

Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

Po ugaszeniu widocznych płomieni pojazd został wyciągnięty na zewnątrz budynku i ponownie przelany środkiem gaśniczym. Pomieszczenia zostały sprawdzone kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym w celu wykluczenia potencjalnego zagrożenia.

W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy Opel Astra oraz częściowemu spaleniu uległo wyposażenie garażu wraz z podbitką.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza oraz Ochotnicza Straż Pożarna KSRG z Mchowa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments