Powiatowy Dzień Dziecka Rodzicielstwa Zastępczego.

1 czerwca 2019 r.  w leśniczówce w Budziskach, Starostwo Powiatowe wraz z PCPR w Przasnyszu zorganizowało Dzień Dziecka połączony z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego. W imprezie wzięły udział rodziny zastępcze funkcjonujące na terenie powiatu przasnyskiego wraz z wychowankami oraz podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Nasze Dzieci’’ w Czernicach Borowych z opiekunami.

Starosta Przasnyski – Krzysztof Bieńkowski oraz Dyrektor PCPR – Krzysztof Goś, w krótkich przemowach podziękowali rodzinom zastępczym za ich trud i poświęcenie w wychowanie dzieci, które z różnych przyczyn nie mają możliwości dorastania w naturalnym środowisku rodzinnym oraz złożyli życzenia wszystkim dzieciom biorącym udział w uroczystości.

Tego dnia na twarzach wychowanków pieczy zastępczej malowało się szczęście i pogoda ducha. Brali oni czynny udział w konkursach, tańcach oraz wszelkich innych formach zabawy oraz atrakcjach, które zapewnili animatorzy. Pracownicy Nadleśnictwa Parciaki przeprowadzili dla wszystkich chętnych dzieci lekcję edukacyjną, dzięki której podopieczni mogli dowiedzieć się więcej o pracy leśniczego oraz zwierzętach występujących w lasach na terenie naszego powiatu. Ponadto, zorganizowano poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy. Każde dziecko otrzymało od organizatorów drobny upominek, a za zajęcie miejsc w konkursach przewidziane nagrody. Impreza przebiegła pomyślnie również dzięki pogodzie, która w tym radosnym dniu dopisała i pozwoliła dzieciom w pełni na skorzystanie ze wszystkich oferowanych atrakcji.


 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

1
Skomentuj artykuł

avatar
1 Liczba wątków
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
1 Comment authors
Aga Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Aga
Gość
Aga

Wspaniały pomysł
jakieś 10 lat temu byłam na dniu dziecka dla dzieci niepełnosprawnych też było bardzo fajnie niestety nikt o mas nie pamięta a szkoda dzieciaki świetnie się bawiły a rodzice mieli okazję zapoznać się i porozmawiać