Powiat przasnyski zajmuje I miejsce wśród polskich powiatów w rankingu Gmin i Powiatów 2018.

Powiat Przasnyski znowu potwierdził swoją pozycję lidera i zajmuje I miejsce wśród polskich powiatów w rankingu Gmin i Powiatów 2018.

Ranking opiera się aż na kilkudziesięciu kryteriach. Wśród nich są kryteria twarde i obiektywne odnoszące się do wielkości inwestycji, czy pozyskiwanie środków krajowych i zagranicznych, stan finansów samorządu, jak i kryteria subiektywne oceniające np. stronę internetową powiatu, transparentność działań samorządu, czy jakość obsługi petentów.

Powiat przasnyski od lat zajmuje I miejsce w Polsce jeśli chodzi o proinwestycyjność i wykorzystanie środków unijnych per capita. Tylko w 2018 r. powiat przasnyski wydatkuje na inwestycje i zakupy inwestycyjne kwotę ponad 150 mln zł, co stanowi najwyższy wskaźnik inwestycji wśród powiatów w Polsce.

Jest to tym bardziej cenne, bo powiaty praktycznie nie zbierają podatków od mieszkańców, a wielkie inwestycje naszego powiatu oparte są o środki pozyskane z zewnątrz oraz wpływy np. ze sprzedaży strefy gospodarczej w Chorzelach.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments