Powiat przasnyski: W porozumieniu z przedsiębiorcami wkrótce opracujemy propozycje pomocy dla lokalnych firm

Starosta Krzysztof Bieńkowski wspólnie z Przewodniczącym Powiatowej Rady Przedsiębiorczości Michałem Szlachetką omawiali trudną sytuację przedsiębiorców w powiecie przasnyskim.

 

W obecnej sytuacji samorząd powiatowy analizuje sytuację od strony gospodarczej. Przedsiębiorstwa czekają trudności w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, co powoduje spadek przychodów wielu z nich. W obawie przed zakażeniem się mieszkańców miast i wsi powiatu przasnyskiego zamykane są sklepy, zakłady produkcyjne i usługowe. Utrata części dochodów spowoduje spadek płynności finansowej. Dlatego podobnie jak działania podejmowane przez rząd tak i lokalny samorząd może poczynić kroki minimalizujące skutki nadchodzącego kryzysu.

W porozumieniu z przedsiębiorcami wkrótce opracujemy propozycje pomocy dla lokalnych firm. – mówi Starosta. –Skierujemy też propozycje do przedstawicieli gmin i miast wchodzących terytorialnie w skład naszego powiatu, a także do rządu. Musimy pamiętać o tych małych firmach, które napędzają nasz rynek, a bez których nie poradziłby sobie żaden samorząd.

Powiatowa Rada Przedsiębiorczości funkcjonuje od 20 września ubiegłego roku. Jako organ opiniotwóczo-doradczy Starosty i Zarządu w zakresie konsultowania spraw dotyczących rozwoju gospodarczego na terenie powiatu przasnyskiego lokalni przedsiębiorcy poprzez swoją wiedzą i doświadczeniem będą wspierać samorząd powiatowy w rozwiązaniu problemu związanego ze spowolnieniem gospodarczym spowodowanym epidemią koronawirusa.


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PRZEGRANY
PRZEGRANY
10 miesięcy temu

Z całym szacunkiem Panie Starosto. Nie jest Pan w stanie w zasadzie w niczym pomuc. Ale jako wyborca PIS
mogę stwierdzić , że pan Premier to ludzki pan wziął mizericordię i nam pomoże. W swej dobroci pozwoli nam odłożyć z trzech miesięcy opłatę zus do czerwca i w tedy jak nie będę miał prawie 5000
żeby zapłacić od razu to mi go rozłoży na raty.Ludzki pan.

Edek
Edek
10 miesięcy temu
odpowiada  PRZEGRANY

Jak chcą przekładać płatności to niech rok wydłużą o czas epidemii, wtedy jest szansa że zarobię na ten zus. Górnikom robią 13 – 14 pensję, emerytom trzynastki… mają wprawę, niech wprowadzą 13 miesiąc w kalendarzu. Jeśli teraz nie mam dochodów to rząd myśli że po zakończeniu epidemii nagle moje dochody skoczą o 100% i cudownie będę miał środki na zapłacenie składek x2?

Andrzej
Andrzej
10 miesięcy temu

Tylko mądrzy przedsiębiorcy wiedzą , że to co obiecuje PIS jest paranoją. Jeżeli płacę miesięcznie 10 tyś. składek ZUS – u za pracowników , to byle jaki nauczyciel uczący matematyki klasy pierwszej szkoły podstawowej obliczy , że za sprawą dobrego serca Pana Premiera i reszty dobrych ludzi z obecnego Rządu będę musiał zapłacić składki za 3 miesiące zaległe + aktualny miesiąc = 40000 zł . Jak żyć Panie Premierze ? Co w takiej chwili zrobić z pracownikami.