Powiat przasnyski. Dwóch nietrzeźwych kierowców wyeliminowanych przez postronne osoby.

Godną do naśladowania postawą, wykazali się mieszkaniec Olsztynka oraz policjantka z KP w Wasilkowie, którzy w miniony weekend na terenie powiatu przasnyskiego zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych nietrzeźwych kierujących.

 

Do pierwszego obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w sobotę 13 czerwca 2020r. tuż po godzinie 19.00 w miejscowości Sierakowo gm. Przasnysz. W tym przypadku mieszkaniec Olsztynka zauważył kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, którego zachowanie na drodze mogło wskazywać, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy kierujący. Widząc to postanowił go zatrzymać, a następnie powiadomić o tym przasnyskich policjantów. Przybyli na miejsce mundurowi ustalili, że golfem kierował 20-letni mieszkaniec pow. makowskiego, który w swoim organizmie posiadał blisko 3 promile alkoholu. Po sprawdzeniu jego danych w Centralnej Ewidencji Kierowców ustalili, że miłośnik jazdy na podwójnym gazie nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Natomiast do drugiego zatrzymania nieodpowiedzialnego kierującego doszło w niedzielę 14 czerwca 2020r. po godzinie 14.00 w miejscowości Obrąb gm. Przasnysz. Przejeżdżająca prywatnym samochodem policjantka z Komisariatu Policji w Wasiłkowie, zauważyła jadącego motorowerem mężczyznę, którego zachowanie za kierownicą wskazywało, że jest w stanie po spożyciu alkoholu. Przypuszczenia policjantki potwierdziły się tuż po tym jak dokonała zatrzymania motorowerzysty i przekazania go policjantom z przasnyskiej drogówki. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że motorowerem marki Zipp, kierował 51-letni mieszkaniec gm. Czernice Borowe, który w swoim organizmie posiadał ponad 2 promile alkoholu.

W obu przypadkach, nieodpowiedzialni kierowcy, za swoje postępowanie staną przed przasnyskim sądem. Grozi im kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


 

Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments