Powiat ciechanowski rusza na pomoc ludziom i zwierzętom. Będzie azyl dla kotów i wsparcie psychologiczne dla mieszkańców.

Ludzie są odpowiedzialni za udomowione zwierzęta, którym w zamian za przywiązanie są winni opiekę. Nasi pupile odwdzięczają się nie tylko swoją miłością, ale także korzystnie wpływają na naszą psychikę. Te dwa aspekty w pomysłowy sposób wykorzystało ciechanowskie starostwo, łącząc kontakt ze zwierzętami z pomocą bezdomnym kotom.

 

– Łączymy profilaktykę pro zdrowotną z pomocą dla zwierząt — zapowiedziała starosta ciechanowska Joanna Potocka- Rak. – Rozpoczynamy nowy projekt związany z profilaktyką zdrowia psychicznego, który będzie adresowany do dzieci, młodzieży, seniorów i podopiecznych naszych DPS. Aktualizujemy Powiatowy Program Zdrowia Psychicznego na lata 2017 – 2022 i rozszerzamy nasze działania o stałe, bezpłatne dyżury poradnictwa psychologicznego oraz wykorzystywanie kontaktu ze zwierzętami, jako ważnego elementu w poprawie kondycji psychofizycznej i terapii psychologicznej — poinformowała.

Na terenie DPS przy ulicy Kruczej powstanie kocie przytulisko. W ten sposób powiat naszych sąsiadów połączy felinoterapię z pomocą bezdomnym kociakom.

– Do realizacji projektu już zapraszamy stowarzyszenia i wolontariuszy, młodzież szkół średnich z powiatu ciechanowskiego oraz wszystkich chętnych, którzy będą chcieli pomóc — apeluje starosta.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments