Pomnik Bronisława Matuszewskiego w Przasnyszu uroczyście odsłonięty. [VIDEO]

Dziś, 31 stycznia 2020 roku, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oficjalnie odsłonięto pomnik Bronisława Matuszewskiego.

Pomnik uroczyście odsłonili Krzysztof Bieńkowski Starosta Przasnyski, Łukasz Chrostowski Burmistrz Przasnysza, Paweł Szczepkowski Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego oraz Wojciech Długokęcki Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przasnyszu.

Postać Bronisława Matuszewskiego znalazła się na postumencie jako podziękowanie za jego poświęcenie na rzecz rozwoju gospodarczego ziemi przasnyskiej. Pomnik ma przypominać nam o lokalnym urzędniku, który swoją pracą odbudował naszą małą ojczyznę. Jego postać wpisuje się bezpośrednio w realizowany przez Powiat Przasnyski projekt Centrum Aktywizacji Biznesu, które może się stać „kołem zamachowym” rozwoju na terenie powiatu, wspomagając oraz polepszając obsługę osób związanych z przedsiębiorczością i rolnictwem. Nie ulega wątpliwości, że uwieczniono postać zasłużoną dla lokalnej społeczności, samorządności i aktywizacji naszego miasta powiatowego. Sprawny, lokalny samorządowiec może być wzorem dla kolejnych pokoleń mieszkańców powiatu w jaki sposób pobudzać do życia lokalną społeczność i gospodarkę. Pomnik ma przypominać, że warto podążać drogą ciężkiej pracy i ambitnych celów, by później ujrzeć ich efekty, które służą wszystkim – przybliżył postać burmistrza Matuszewskiego por. Arkadiusz Michalski.

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
11 miesięcy temu

Jakie koło zamachowe regionu? O czym ten koleś bredzi?
Już mamy przecież strefę. Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Dziesiątki milionów wydane, a ile stworzonych miejsc pracy? Teraz kolejne koło zamachowe? W głowach nam się pomiesza od tego dobrobytu.

Mirek
Mirek
11 miesięcy temu
odpowiada  Marek

Siwy Mirku, twoje zachowania w Internecie nie zostaną bez reakcji.

Marek
Marek
11 miesięcy temu
odpowiada  Mirek

Nie jestem siwy.
Nie jestem Mirkiem.
A poza tym to możesz mi naskoczuć.

P. S. Starosta to pisowski pozer. Koledzy i Koleżanki z KENu wstydzą się za jego poczynania.

Maurycy
Maurycy
11 miesięcy temu
odpowiada  Marek

Z KENu? A „po jakiemu” ta odmiana? Chodziłeś do tej szkoły i nie wiesz, jak się odmienia ten skrót? Ilu kumpli „z KENu” potrzebujesz do napisania jednego komentarza? Jeden czyta, drugi myśli, trzeci pisze, czwarty poprawia i dziś zabrakło tego ostatniego?

Walenty
Walenty
11 miesięcy temu

Trzeba było przecież wydać 13 milionów na budynek a jak ludzie nie mają pracy tak nie mają nadal

Marek
Marek
11 miesięcy temu
odpowiada  Walenty

Budynek jeszcze nie został otwarty, więc co tam chcesz organizować? Co najwyżej zatrudnić sprzątaczki do odgruzowania.