Pomnik Bronisława Matuszewskiego w Przasnyszu uroczyście odsłonięty. [VIDEO]

Dziś, 31 stycznia 2020 roku, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oficjalnie odsłonięto pomnik Bronisława Matuszewskiego.

Pomnik uroczyście odsłonili Krzysztof Bieńkowski Starosta Przasnyski, Łukasz Chrostowski Burmistrz Przasnysza, Paweł Szczepkowski Przewodniczącego Rady Powiatu Przasnyskiego oraz Wojciech Długokęcki Przewodniczącego Rady Miejskiej w Przasnyszu.

Postać Bronisława Matuszewskiego znalazła się na postumencie jako podziękowanie za jego poświęcenie na rzecz rozwoju gospodarczego ziemi przasnyskiej. Pomnik ma przypominać nam o lokalnym urzędniku, który swoją pracą odbudował naszą małą ojczyznę. Jego postać wpisuje się bezpośrednio w realizowany przez Powiat Przasnyski projekt Centrum Aktywizacji Biznesu, które może się stać „kołem zamachowym” rozwoju na terenie powiatu, wspomagając oraz polepszając obsługę osób związanych z przedsiębiorczością i rolnictwem. Nie ulega wątpliwości, że uwieczniono postać zasłużoną dla lokalnej społeczności, samorządności i aktywizacji naszego miasta powiatowego. Sprawny, lokalny samorządowiec może być wzorem dla kolejnych pokoleń mieszkańców powiatu w jaki sposób pobudzać do życia lokalną społeczność i gospodarkę. Pomnik ma przypominać, że warto podążać drogą ciężkiej pracy i ambitnych celów, by później ujrzeć ich efekty, które służą wszystkim – przybliżył postać burmistrza Matuszewskiego por. Arkadiusz Michalski.

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
7 miesięcy temu

Jakie koło zamachowe regionu? O czym ten koleś bredzi?
Już mamy przecież strefę. Miało być pięknie, a wyszło jak zawsze. Dziesiątki milionów wydane, a ile stworzonych miejsc pracy? Teraz kolejne koło zamachowe? W głowach nam się pomiesza od tego dobrobytu.

Mirek
Mirek
odpowiada  Marek
7 miesięcy temu

Siwy Mirku, twoje zachowania w Internecie nie zostaną bez reakcji.

Marek
Marek
odpowiada  Mirek
7 miesięcy temu

Nie jestem siwy.
Nie jestem Mirkiem.
A poza tym to możesz mi naskoczuć.

P. S. Starosta to pisowski pozer. Koledzy i Koleżanki z KENu wstydzą się za jego poczynania.

Maurycy
Maurycy
odpowiada  Marek
7 miesięcy temu

Z KENu? A „po jakiemu” ta odmiana? Chodziłeś do tej szkoły i nie wiesz, jak się odmienia ten skrót? Ilu kumpli „z KENu” potrzebujesz do napisania jednego komentarza? Jeden czyta, drugi myśli, trzeci pisze, czwarty poprawia i dziś zabrakło tego ostatniego?

Walenty
Walenty
7 miesięcy temu

Trzeba było przecież wydać 13 milionów na budynek a jak ludzie nie mają pracy tak nie mają nadal

Marek
Marek
odpowiada  Walenty
7 miesięcy temu

Budynek jeszcze nie został otwarty, więc co tam chcesz organizować? Co najwyżej zatrudnić sprzątaczki do odgruzowania.