Policyjne działania „AKOHOL I NARKOTYKI”

28 listopada po raz kolejny Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu włączy się w  działania kontrolno- profilaktyczne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. 

Działania kontrolno – profilaktyczne podejmowane przez policjantów  mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących i  pieszych będących pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

W tym dniu  policjanci będą zwracali  szczególną uwagę na  kierujących w stanie nietrzeźwym i kierujących pod wpływem narkotyków, będą reagowali na  nieprawidłowe manewry wyprzedzania, włączania się do ruchu czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Ponadto funkcjonariusze będą zwracali uwagę  na kierowców używających telefonów komórkowych  w czasie prowadzenia pojazdu oraz  przypadki nie używania przez kierującego i pasażerów pasów bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie do alkoholu jest wg statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym.

 

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Przasnysz

asp. szt. Ewa Śniadowska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments