Policjanci zatrzymali sprawców włamania do kościoła

Policjanci z Przasnysza  zatrzymali sprawców włamania do kościoła w  Rywałdzie. Za tego typu przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek  (07 września br.) około godziny 13:00  na ul. Leszno kierujący  samochodem  bmw, którym podróżowały 3 osoby nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mundurowi  natychmiast podjęli pościg za  pojazdem. Początkowo policyjny pościg za samochodem odbywał się na terenie miasta.  Po 15 kilometrowym  pościgu, blokada w Wężewie gm. Krasne zatrzymała uciekające BMW. Okazało się, że samochodem jechało dwóch  mężczyzn w wieku ( 44 i 32 lata)  i 20 letnia  kobieta , wszyscy są mieszkańcami Przasnysza.  Podczas przeszukania policjanci przy mężczyznach znaleźli dużą kwotę pieniędzy.  Dalsza praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia skąd pochodzą pieniądze. Zatrzymane osoby  w nocy z 06/07 września br. okradły kościół w Rywałdzie w powiecie grudziądzkim. Łupem złodziei padły  srebrne  i złote wota dziękczynne  o łącznej wartości 34 tysiące złotych. 07 września mężczyźni wracali z Warszawy,  gdzie sprzedali większość skradzionych rzeczy. Wszyscy zostali zatrzymani  i przekazani  do  Komendy Miejskiej w Grudziądzu. Ponadto ustalono, że mężczyźni w przeszłości byli karani za dokonywanie kradzieży z włamaniem,  w tym do kościołów na terenie Polski.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje  sąd. Kodeks karny za kradzież i włamanie przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

E.Ś.

KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments