Policjanci uratowali mężczyznę przed zaczadzeniem.

Dzielnicowy i policjant ogniwa prewencji z Posterunku Policji w Krasnosielcu w ostatni weekend uratowali 75 – letniego mężczyznę. Nieprzytomnego wynieśli z domu i udzielili mu pierwszej pomocy.

W miniony piątek przed godziną 23, dyżurny makowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z domu jednorodzinnego w miejscowości Grabowo na terenie gm. Krasnosielc. W środku miał znajdować się niepełnosprawny mężczyzna. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol Policji.

Funkcjonariusze na miejsce przyjechali jako pierwsi. Zobaczyli wydobywający się dym z domu. Okna i drzwi były zamknięte. Zobaczyli przez okno leżącego na łóżku mężczyznę, a przy nim przewrócony wózek inwalidzki. W środku widać też było kuchenkę podłączoną do butli gazowej, na której stał dymiący garnek. Policjanci wyważyli drzwi i weszli do środka. Mężczyzna był nieprzytomny. Natychmiast wynieśli go z domu i udzielili mu pierwszej pomocy. Mundurowym udało się przywrócić funkcje życiowe u mężczyzny, 75-latek odzyskał przytomność. Następnie senior został przekazany załodze karetki pogotowia i przewieziony do szpitala.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments