Policjanci pomogli zagubionej 4 latce

W ciągu zaledwie 40 minut policjanci ustalili rodziców zagubionej 4 latki. Dziecko całe i zdrowe trafiło pod opiekę mamy.

W środę ( 02.08.2017r.) około godz. 18:40 dyżurny przasnyskiej Komendy Policji  otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Przasnysza, który zainteresował się na ul. Świerczewo idącą bez opieki dorosłych 4 letnią dziewczynkę. Dziecko znało swoje imię, lecz nie potrafiło powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Dzielnicowi w ciągu niespełna 40 minut ustalili rodziców dziecka i miejsce jego zamieszkania. Z relacji matki dziewczynki wynikało, że córeczka bawiła się z koleżanką w miejskim parku, na placu zabaw nieopodal domu i w pewnym momencie znikła z oczu matki. Kobieta zaczęła szukać córki w pobliżu placu zabaw. Na szczęście cała  sytuacja zakończyła się szczęśliwie, a maluch cały i zdrowy trafił pod opiekę rodzica.

Wakacje to szczególny czas dla całej rodziny. Letnia beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które narażone są dzieci i młodzież. Wakacje nie zwalniają rodziców i opiekunów  z odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pociech. Szczególnie teraz ważne jest zapewnienie im opieki i zainteresowania. Bez względu na to gdzie spędzamy okres wakacji zadbajmy o bezpieczeństwo własnych dzieci.

  • Pamiętajmy, że dziecko które nie ukończyło 7 lat, samo nie może poruszać się po drodze publicznej. Małe dzieci nie potrafią właściwie ocenić zagrożeń i wystarczy chwila nieuwagi dorosłych opiekunów, aby dziecko uległo wypadkowi.
  • Każdego lata podczas prac rolniczych odnotowywane są wypadki, których ofiarami są dzieci i młodzież. Dlatego rodzice czy opiekunowie nie powinni zezwalać dzieciom na wykonywanie  niebezpiecznych prac, zwłaszcza z użyciem maszyn rolniczych. Zadbajmy o to, by dzieci bawiły się w bezpiecznej odległości od niebezpiecznych sprzętów i nawet podczas obserwowania pracy rodziców  lub  przebywania w otoczeniu maszyn i zwierząt , należy zachować szczególną ostrożność.
  • Monitorujmy na bieżąco aktywność dzieci w Internecie. Nauczmy dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a także wyczulmy na zagrożenia związane z nawiązywaniem nowych znajomości on-line. Ostrzegajmy dzieci, by nie udostępniały w sieci swoich danych, zwłaszcza adresu i numeru telefonu.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments