Policjanci dbali o bezpieczeństwo na „Dniach Przasnysza”

Jak co roku przasnyscy policjanci dbali o nasze bezpieczeństwo podczas odbywających się na terenie naszego miasta  uroczystości związanych z obchodami  „Dni Przasnysza”.

Tegoroczne „Dni Przasnysza” rozpoczęły  się od  piątkowego popołudnia  i trwały do  poniedziałkowego poranka. Podczas działań policjanci wylegitymowali 172 osoby, nałożyli 85 mandatów karnych głównie za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, używanie nieprzyzwoitych słów oraz nieprzestrzeganie przepisów drogowych w strefie zamieszkania i niestosowanie się do ograniczenia prędkości.

Podczas weekendu doszło do 1 wypadku drogowego, kierujący Mercedesem chcąc uniknąć zderzenia z sarną wjechał do rowu i uderzył w skarpę. Na terenie powiatu ujawniono  przypadki prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.  Policjanci zatrzymali dwie osoby kierujące pod wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że   miały one  powyżej 1 promila w wydychanym powietrzu.

W Przasnyszu podczas rutynowej kontroli pojazdów funkcjonariusze w dwóch samochodach Fiat Palio Weekend i VW Golf u dwóch pasażerów znaleźli zwitki  w których znajdował się susz marihuany oraz fifki. Mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku i rozwagi nie tylko podczas odbywających się imprez ale również na co dzień. Pamiętajmy, każdorazowe łamanie  prawa będzie  karane, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Autor:

EŚ/EN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments