Policja ustaliła sprawcę profanacji Ławeczki Pamięci w Świętym Miejscu.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Ławka Niepodległości stojąca nieopodal kościółka w Świętym Miejscu w gminie Przasnysz, została wybrudzona fekaliami, a autor odrażającej instalacji pozostawił po sobie list znieważający prezydenta Andrzeja Dudę. Sprawca długo nie cieszył się bezkarnością, ponieważ wpadł już kilka dni po zdarzeniu. W międzyczasie do listy zarzutów doszły kolejne, ponieważ 41-latek dopuścił się zniszczenia mienia również w Karwaczu.

 

Przypomnijmy, że pierwsze zdarzenie miało miejsce w nocy z 24 na 25 września br., kiedy znajdujący się przy plebanii w Świętym Miejscu gminny skwer odwiedził tajemniczy gość, dokonując profanacji Ławeczki Pamięci i pozostawiając po sobie szokującą instalację, składającą się z rozmaitych przedmiotów. Ławeczka została wysmarowana odchodami, a na siedzisku pozostawiono foliową torbę z odrażającą i śmierdzącą zawartością. Na oparciu spoczęła kolba kukurydzy oraz słoik, w którym znajdowała się puszka o nieznanej zawartości. Na pomniku ułożono również napis z kromek chleba.

Tym jednak inwencja wandala nie została wyczerpana, bowiem na stojącej po sąsiedzku wiacie umieścił napisany odręcznie list, w którym znalazło się szereg oskarżeń o czyny pedofilskie i gwałt, kierowane do wymienionego z imienia i nazwiska mężczyzny oraz dane jego domniemanych, nieletnich ofiar. W liście znieważono również prezydenta Andrzeja Dudę.

Jak się okazuje, wydarzenia sprzed kilku dni nie wyczerpały inwencji wandala.  Już 30 września pijany sprawca został ujęty, a do listy zarzutów dołączyły kolejne – niszczycielskie akty w Karwaczu.

– 30 września w miejscowości Karwacz w gminie Przasnysz policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Karwacza, który dokonał uszkodzenia dwóch szyb czołowych w pojazdach ciężarowych marki MAN oraz skrzynki pocztowej. Zgłaszający wartość uszkodzonego mienia, wycenił na kwotę ponad 2 tys. złotych. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego mężczyzny wykazało, że w swoim organizmie posiadał on ponad 1,6 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą zanieczyszczenia urządzeń użytku publicznego w Świętym Miejscu oraz wybicia szyby w samochodzie osobowym marki Daewoo Lanos w Karwaczu – poinformował asp. sztab Krzysztof Błaszczak.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Włodi
Włodi
3 miesięcy temu

Chory psychicznie?