Policja przechwyciła kolejne nielegalne wyroby tytoniowe.

Funkcjonariusze, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli 17440 sztuk gotowych papierosów bez skarbowych znaków akcyzy. Gdyby tytoń trafił na rynek straty skarbu państwa wyniosłyby ponad 20 tys. złotych.

 

W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy na polski rynek nie trafi 17440 sztuk gotowych papierosów. Ciechanowscy policjanci wykonując czynności służbowe podczas przeszukania posesji na terenie gm. Grudusk ponad 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zarzut z art. 65 kodeksu karno-skarbowego usłyszała 35-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Gdyby tytoń i papierosy zostały wprowadzone na rynek, straty skarbu państwa wyniosłyby ponad 20 tys. złotych. Za to przestępstwo karno-skarbowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


 

Źródło KPP Ciechanów
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Laszvlo
Laszvlo
3 miesięcy temu

straty 20 tysięcy? To kropla w morzu strat w porównaniu do kopert wyborczych. Skoro więc za 20 tysi grożą 3 lata to za 70 milionów 10500 lat. Da się to rozdzielić na 420 polityków po 25 lat