Podwójna Miejska Wigilia w Przasnyszu.

W tym roku poza tradycyjnym, świątecznym spotkaniem przy choince na Rynku Miejskim w Przasnyszu, odbyła się również specjalna Wigilia dla studentów.

W piątkowe popołudnie przed ratuszem zebrali się mieszkańcy miasta, których serdecznie powitał Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski. Fragment pisma świętego o narodzeniu Jezusa odczytał Proboszcz Parafii p w. Św. Wojciecha ks. prałat Andrzej Maciejewski, natomiast o. Wiesław Wiśniewski pobłogosławił opłatki. Świąteczne życzenia złożył Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Długokęcki. Na spotkaniu obecni byli również Wicestarosta Przasnyski Waldemar Trochimiuk, Radni Rady Miejskiej w Przasnyszu oraz pracownicy urzędu.

Następnie na ręce Burmistrza Przasnysza harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju. Wszyscy chętni mogli zapalić swoje świece od światełka, które przemierzając długą drogę z Betlejem trafiło do Przasnysza. W świąteczny nastrój wprowadziły nas Milena Mocek i Magdalena Goliasz – Zagajewska śpiewając kolędy i pastorałki.

Przasnyszanie mogli również wysłuchać kolęd w wykonaniu Miejskiego Chóru Męskiego oraz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Przasnysza.

Punktualnie o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Przasnysz odbyła się po raz pierwszy Wigilia dla studentów, osób migrujących i takich, które na co dzień mieszkają w Przasnyszu. Była to doskonała okazja do spotkania, złożenia sobie wzajemnie życzeń i przełamanie się opłatkiem. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd wraz z Mileną Mocek, Magdaleną Goliasz-Zagajewską oraz Miejskim Chórem Męskim.

Źródło UM Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments