Podsuwanie policyjnych działań „Wielkanoc-2014r”

Tegoroczne Święta Wielkanocne można określić jako bardzo  spokojne. Od piątkowego popołudnia do wtorkowego poranka policjanci interweniowali 96 razy w tym 19 interwencji dotyczyło nieporozumień rodzinnych.  Podczas pełnionej służby nałożyli 15 mandatów karnych, pouczyli 3 osoby i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu. W trakcie trwania policyjnych działań  zatrzymano 20 sprawców wykroczeń.

Na drogach doszło do 2  niegroźnych w skutkach kolizji drogowych. Uczestnicy  zdarzeń nie odnieśli obrażeń. W okresie Świąt Wielkanocnych  na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci ruchu drogowego  zatrzymali jednego kierującego samochodem, który nie posiadał  uprawnień do kierowania  oraz jednego nietrzeźwego kierującego mającego prawie 2 promile alkoholu w organizmie . W policyjnym areszcie zatrzymano 15 osób, w tym  7 osób do wytrzeźwienia.

Po raz kolejny policjanci przypominają , że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo z art.178KK zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień jest wykroczeniem  z art.94§1 KW i podlega karze grzywny.


E.Ś/EN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments