Podsumowanie pierwszego tygodnia Wakacji w Muzeum

Pierwszy tydzień Wakacji w Muzeum już za nami. Pierwszego dnia zajęć dzieci aktywnie zwiedzały muzealne wystawy, obejrzały ciekawe obiekty ze zbiorów Muzeum oraz zapoznały się z pracą muzealnika.

Następnie same spróbowały stworzyć kartę naukową przykładowego zabytku. Następnego dnia wzięły udział w warsztatach plastycznych, podczas których mogły spróbować swoich sił w pisaniu ikon. Warsztaty poprzedzone były prezentacją dotyczącą ikon, a także rozwiązywaniem zadań związanych z nową wystawą „Dotknąć sacrum w obrazie, w poezji”. Kolejny dzień poświęcony był zwierzakom i przytulankom. Dzieci przyniosły zdjęcia swoich pupili, a także ulubione maskotki, dla których wykonały ozdobne ramki na fotografie, a także wymyślały krótkie rymowanki. Dużo śmiechu wzbudziła zabawa, podczas której dzieci naśladowały sposoby poruszania się różnych zwierząt. Na zajęciach pt. „Kolaż nie tylko jeździ na rowerze” zdobyły wiedzę o technice artystycznej kolażu i same stworzyły kolorowe prace. Ostatniego dnia tygodnia wybraliśmy się na teren OSiR- u w Przasnyszu i tam spędziliśmy wesoło czas poznając dawne gry i zabawy. W tym tygodniu mieliśmy też dodatkową atrakcję – niespodziankę czyli seans filmowy w przasnyskim kinie w Miejskim Domu Kultury.
Dziękujemy Dyrektorowi OSiR w Przasnyszu Panu Krzysztofowi Szczepańskiemu za udostępnienie obiektu i sprzętu sportowego oraz Dyrektorowi MDK w Przasnyszu Panu Krzysztofowi Gadomskiemu za zaproszenie do kina na projekcję filmu.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział zajęciach w Muzeum i zapraszamy na następny tydzień.

Muzeum Historyczne w Przasnyszu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments