Podsumowanie I Grand Prix Jednorożca w badmintonie (sezon 2016/2017)

Od września 2016 do czerwca 2017 roku organizowana była pierwsza edycja otwartych turniejów badmintona pod nazwą „I Grand Prix Jednorożca w badmintonie (sezon 2016/2017)”. Organizatorem turniejów był Jednorożecki Klub Badmintona „BadKurp”. Cykl składał się z dziesięciu turniejów, rozgrywanych raz w miesiącu w pięknej i nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej w Jednorożcu. Zgodnie z regulaminem cyklu żeby zostać sklasyfikowanym w generalnej klasyfikacji należało wziąć udział w co najmniej 5 turniejach, natomiast do klasyfikacji końcowej zaliczane było 8 najlepszych wyników danego zawodnika.

Na początek kilka cyfr, które pokazują, że nie było to małe przedsięwzięcie:
ilość rozegranych turniejów – 10,
ilość rozegranych kategorii – 10,
ilość uczestników – 79,
ilość uczestników sklasyfikowanych – 25,
ilość rozegranych meczy – 539,
ilość rozegranych setów – 1171.
W zawodach zaznaczyli swą obecność mieszkańcy z czterech powiatów, a mianowicie: przasnyskiego, ostrołęckiego, makowskiego i ciechanowskiego.
Uczestnikami turniejów byli głównie mieszkańcy Jednorożca i Stegny ale pojawiali się także mieszkańcy Ulatowo-Pogorzeli, Małowidza, Opaleńca, Przasnysza, Ostrołęki, Rzekunia, Łysych, Przytuł oraz okolic Ciechanowa.

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:

MINI BADMINTON (dzieci do 7 lat), kategoria niepunktowana, liczył się tylko udział:
1. Julian KRUKOWSKI (udział w 10 turniejach),
2. Julia OSTASZEWSKA (udział w 9 turniejach),
3. Franciszek WILGA (udział w 2 turniejach),
4. Marta RYNKIEWICZ (udział w 1 turnieju).

SINGIEL dzieci klas 1-2 (szkoły podstawowe):
1. Maja BRZOZOWA – 1. miejsce (847 pkt.),
2. Maja OSTASZEWSKA – 2. miejsce (746 pkt.),
3. Krystian Piotr BAKUŁA – 3. miejsce (647 pkt.),
4. Michał KOSZEWSKI – niesklasyfikowany (176 pkt.),
5. Igor PIOTRAK – niesklasyfikowany (166 pkt.),
6. Aleksandra TURSKA – niesklasyfikowana (145 pkt.).

SINGIEL dzieci klas 3-4 (szkoły podstawowe):
1. Maciej BRZOZOWY – 1. miejsce (962 pkt.),
2. Magdalena ROCZEŃ – 2. miejsce (793 pkt.),
3. Julia BAKUŁA – 3. miejsce (550 pkt.),
4. Adrian PRZYBYŁEK – 4. miejsce (403 pkt.),
5. Emilia OPALACH – 5. miejsce (370 pkt.),
6. Maja GAŁĄZKA – 6. miejsce (273 pkt.),
7. Patryk WRÓBLEWSKI – 7. miejsce (208 pkt.),
8. Maria WILGA – niesklasyfikowana (127 pkt.),
9. Katarzyna MORDWA – niesklasyfikowana (76 pkt.),
10. Kevin EBING – niesklasyfikowany (64 pkt.),
11. Rafał KRZEMIŃSKI – niesklasyfikowany (59 pkt.),
12. Wiktor GRABOWSKI – niesklasyfikowany (52 pkt.),

13. Kacper KRYSTOSIK – niesklasyfikowany (44 pkt.),
14. Oliwia RADOMSKA – niesklasyfikowana (41 pkt.),
15. Adam DORZYŃSKI – niesklasyfikowany (17 pkt.).

SINGIEL dziewcząt klas 5-6 (szkoły podstawowe):
1. Martyna PANUŚ – 1. miejsce (472 pkt.),
2. Patrycja JAWORSKA – niesklasyfikowana (489 pkt.),
3. Julia PIOTRAK – niesklasyfikowana (286 pkt.),
4. Anna BACHORSKA – niesklasyfikowana (102 pkt.),
5. Klaudia DĄBROWSKA – niesklasyfikowana (51 pkt.),

SINGIEL chłopców klas 5-6 (szkoły podstawowe):
1. Adam KRUKOWSKI – 1. miejsce (953 pkt.),
2. Bartosz BRZOZOWY – 2. miejsce (619 pkt.),
3. Mateusz MICHALAK – 3. miejsce (461 pkt.),
4. Paweł OPALACH – 4. miejsce (418 pkt.),
5. Piotr ROCZEŃ – 5. miejsce (388 pkt.),
6. Aleksy BRYSKA – niesklasyfikowany (293 pkt.),
7. Patryk PIETRZAK – niesklasyfikowany (139 pkt.),
8. Marek FRONTCZAK – niesklasyfikowany (93 pkt.),
9. Sylwester MERCHEL – niesklasyfikowany (37 pkt.),
10. Aleksander NIESTĘPSKI – niesklasyfikowany (35 pkt.),
11. Piotr DOBRZYŃSKI – niesklasyfikowany (32 pkt.),
12. Paweł DOBRZYŃSKI – niesklasyfikowany (26 pkt.),
13. Mateusz PIETRZAK – niesklasyfikowany (23 pkt.).

SINGIEL dziewcząt (gimnazja):
1. Julia OBRĘBSKA – 1. miejsce (866 pkt.),
2. Zuzanna KRZEMIŃSKA – 2. miejsce (557 pkt.),
3. Angelika OPALACH – niesklasyfikowana (410 pkt.),
4. Patrycja MERCHEL – niesklasyfikowana (225 pkt.),
5. Aleksandra WÓDKIEWICZ – niesklasyfikowana (166 pkt.),
6. Patrycja KOSOWSKA – niesklasyfikowana (82 pkt.),
7. Natalia POHULAJEWSKA – niesklasyfikowana (61 pkt.),
8. Martyna ŚWIDER – niesklasyfikowana (52 pkt.),
9. Aleksandra NIZIELSKA – niesklasyfikowana (51 pkt.),
10. Dorota STRUPSKA – niesklasyfikowana (51 pkt.).

SINGIEL chłopców (gimnazja):
1. Patryk OPLACH – 1. miejsce (592 pkt.),
2. Jakub JAGUSZEWSKI – niesklasyfikowany (224 pkt.),
3. Kacper PRZYBYŁEK – niesklasyfikowany (162 pkt.),
4. Szymon PTAK – niesklasyfikowany (104 pkt.),
5. Szymon ŚWIDERSKI – niesklasyfikowany (102 pkt.),
6. Tomasz FABIAŃSKI – niesklasyfikowany (102 pkt.),
7. Cezary DŁUGOSZ – niesklasyfikowany (81 pkt.),
8. Kacper GUT – niesklasyfikowany (81 pkt.),
9. Damian ROCZEŃ – niesklasyfikowany (51 pkt.),
10. Kacper BUDNY – niesklasyfikowany (41 pkt.),

SINGIEL kobiet OPEN:
1. Małgorzata OSTASZEWSKA – 1. miejsce (888 pkt.),

2. Anna PRZYBYŁEK – 2. miejsce (638 pkt.),
3. Honorata KRUKOWSKA – 3 miejsce (347 pkt.),
4. Paulina BAKUŁA – 3. miejsce (347 pkt.),
5. Magdalena JAGUSZEWSKA – niesklasyfikowana (248 pkt.),
6. Krystyna BRZOZOWA – niesklasyfikowana (154 pkt.).

SINGIEL mężczyzn OPEN:
1. Wiesław KRUKOWSKI – niesklasyfikowany (415 pkt.),
2. Leszek DOBKOWSKI – niesklasyfikowany (249 pkt.),
3. Roman MIERZEJEWSKI – niesklasyfikowany (125 pkt.),
4. Marcin BRZOSTEK – niesklasyfikowany (82 pkt.),
5. Bogdan BACHORSKI – niesklasyfikowany (61 pkt.),
6. Bartosz POPSUJ – niesklasyfikowany (61 pkt.),
7. Mariusz BACŁAWSKI – niesklasyfikowany (52 pkt.),
8. Jakub ŻMUDZIŃSKI – niesklasyfikowany (51 pkt.),
9. Marcin JAWORSKI – niesklasyfikowany (41 pkt.).

DEBEL OPEN:
1. Adam KRUKOWSKI/Bartosz BRZOZOWY – niesklasyfikowani (105 pkt.),
2. Julita PIOTRAK/Maciej BRZOZOWY – niesklasyfikowani (84 pkt.),
3. Julia OBRĘBSKA/Martyna PANUŚ – niesklasyfikowani (84 pkt.),
4. Maja BRZOZOWA/Maja OSTASZEWSKA – niesklasyfikowani (63 pkt.),
5. Wiesław KRUKOWSKI/Bartosz ZMORZYŃSKI – niesklasyfikowani (63 pkt.).

Zawodnicy sklasyfikowania otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Dodatkowo osoby które wzięły udział we wszystkich turniejach cyklu otrzymały pamiątkowe statuetki, a byli to: Julian KRUKOWSKI, Maja BRZOZOWA, Maciej BRZOZOWY, Bartosz BRZOZOWY oraz Adam KRUKOWSKI.
Teraz przed nami przerwa wakacyjna i miejmy nadzieję, że wystartujemy we wrześniu z II edycją. Zapał jest, chęci są, wnioski z I edycji wyciągnięte i oczywiście umiejętności techniczne poszczególnych zawodników coraz większe.
Podsumowując, realizacja takiej długotrwałej i cyklicznej sportowej imprezy wymaga dużo pracy i bezinteresowności organizatorów oraz pomoc osób lub instytucji, które nie muszą ale chcą, i pomagają.
Kończąc chcielibyśmy w imieniu wszystkich uczestników oraz Klubu serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie podczas realizacji I Grand Prix:
Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu – Bogdzie Marzenie BIRAGA,
Nadleśniczemu Nadleśnictwa Parciaki w Budziskach – Marianowi FIRER,
Właścicielowi Sklepu Motoryzacyjnego – Mariuszowi MIKULAK,
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jednorożcu,
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu – Eugenii BONALSKIEJ,
Małgorzacie OSTASZEWSKIEJ,
Lucynie DOBKOWSKIEJ,
Leszkowi DOBKOWSKIEMU,
Właścicielowi Piekarni Jednorożec – Januszowi GŁĄBOWSKIEMU,
Firmie SPS HANDEL S.A.

Zarząd JKB „BadKurp”

Sprawdź również

Wigilia u „Black Dragonsów”!!!

Wigilijne spotkanie zawodników, rodzin i przyjaciół Black Dragons było jednocześnie podsumowanie tegorocznej edycji projektu „Przygoda …

error: ZAKAZ KOPIOWANIA!!!!