Podsumowanie Działań „EDWARD” w Przasnyszu

W godzinach 12:00 – 12:30 w Przasnyszu w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Szosa Ciechanowska zostały przeprowadzone działania profilaktyczne w związku z Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

Działania pod kryptonimem „EDWARD” na terenie powiatu przasnyskiego rozpoczęły się  o godzinie 11.30  spotkaniem policjantów z młodzieżą  w trakcie,  którego   omawiano przyczyny zderzeń drogowych  takich jak np.:  nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.  Następnie uczniowie  Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu klasy mundurowej o profilu policyjnym  poprzez transparenty z hasłami: „ Pozwól mi dotrzeć do szkoły Zwolnij”, 50 km = życie”, „Zwolnij życie masz tylko jedno”, „Nie bądź kolejną ofiarą”, „Odblaski ratują życie”, „Zachowaj szczególną ostrożność na drodze nie jesteś sam” , „Twoja prędkość może mnie zabić”, „Zero tolerancji dla alkoholu za kierownicą”,  próbowali dotrzeć do świadomości wszystkich kierujących  by  ograniczyć w ten sposób  ilość  zdarzeń drogowych.

Dodatkowym elementem działań były prowadzone wzmożone kontrole pojazdów przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego.  Policjanci w trakcie kontroli informowali kierujących o działaniach „EDWARD” oraz wręczali kierującym  ulotki  „MOJA OBIETNICA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO”.

W działaniach brało udział 19  policjantów, którzy ujawnili 13 kierujących łamiących zasady ruchu drogowego.  W 12 przypadkach policjanci zastosowali postępowania mandatowe, a w jednym przypadku na kierującego zostanie sporządzony wniosek do Sadu o jego ukaranie.

KPP Przasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments