Podsumowanie AKCJI „ZNICZ 2017 „

Od piątku 27 października do 2 listopada br. na terenie całego kraju jak również na terenie powiatu przasnyskiego prowadzone były wzmożone działania policyjne pod kryptonimem „ZNICZ 2017”.

W działaniach tych na terenie powiatu przasnyskiego brało udział 146 policjantów z  przasnyskiej policji oraz 2 funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. Policjanci wspólnie z żandarmami jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich  użytkowników dróg a w sposób szczególny nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Przasnyscy struże prawa w okresie od 27 października do 2 listopada ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących a ponadto 93 kierujących, 24 pieszych oraz 3 pasażerów pojazdów , którzy nie stosowali się do zasad ruchu drogowego.  Wobec  sprawców wykroczeń policjanci zastosowali postępowania mandatowe a w 4 przypadkach policjanci sporządzili wnioski o ukaranie do Sadu Rejonowego w Przasnyszu.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie zasad ruchu drogowego. A pieszym w sposób szczególny przypomina o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy o tym,  że elementy odblaskowe podnoszą naszą widoczność na drodze co przekłada się na wzrost naszego bezpieczeństwa

KPP Przasnysz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments