Po niemal 18 latach przerwy do Chorzel przyjechał pierwszy pociąg.

W lipcu bieżącego roku w Ostrołęce w ramach Krajowego Programu Kolejowego podpisano umowę na przebudowę linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Szczytno, na odcinku Ostrołęka – Chorzele. Modernizacji miały zostać poddane stacje Ostrołęka, Grabowo, Jastrząbka, Chorzele oraz przystanki Nowa Wieś Kościelna, Zabiele Wielkie, Parciaki i Olszewka. Wczoraj, po niemal 18 latach przerwy, przez Chorzele przejechał pierwszy pociąg.

Pociąg FPL 554006 o masie 3551 ton, złożony z 45 wagonów o łącznej długości 530 metrów wjechał na tor dodatkowy na stacji w Chorzelach dokładnie o godzinie 12:43. Przewoził on tłuczeń potrzebny do modernizacji linii.

Był to prawdopodobnie pierwszy pociąg w Chorzelach od czasu zamknięcia linii nie licząc przejazdu SM42 ze składem szyn w ostatnich dniach. Na chwilę obecną na potrzeby budowy przejezdny jest szlak od Chorzel do Parciak (oraz kawałek za stacją w stronę Ostrołęki). Dalej trwa wycinka drzew i nie ma żadnych śladów jazdy po szynach – informuje strona Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka – Szczytno.

Prace na linii Ostrołęka – Chorzele mają trwać do 2022 roku i obejmować modernizację ponad 60 km torów.

Źródło Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka - Szczytno. fot. Bartosz Kupiecki
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spejson
Spejson
1 rok temu

Kolej była, jest i będzie potrzebna. Nikt tego nie podważy.

Piotr
Piotr
1 rok temu

4 lata rzadu PIS i kraj podnosi się z kolan

ANTYPIS
ANTYPIS
1 rok temu
odpowiada  Piotr

Niech podniosą pracownikom płace minimalne a ceny surowców i materiałów budowlanych wzrosną za tym i skończą się modernizacje. INFLACJA NADCHODZI!!

Piotr
Piotr
1 rok temu
odpowiada  ANTYPIS

Oczywiście. Gdy za rządów twoich idoli z PO/PSL ludzie zarabiali 5 zł/h to było OK. Wtedy materiały budowlane jak np.cement ludzie kupowali w Niemczech bo było taniej. Więc przestań robić z siebie idiotę.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu
odpowiada  Piotr

Jesteś dobitnym przykładem tego, że pisowskie pranie mózgu działa tylko na ludzi prymitywnych! Jedynie dobry psychiatra może Ci jeszcze pomóc!

Waldemar
Waldemar
1 rok temu
odpowiada  Andrzej

Pierd**** pisuarów, jak można byc tak ślepym i krótkowzrocznym żeby to bagno pisowskie popierać, jak słyszę jak ktoś ich zachwala to mnie krew zalewa, co im nie zrobili i jak to oni „dajo” bo inni to nie dawali i to najważniejsze…. A że ceny drożeją… Przecież wina tuska, najlepiej na niego zwalić, którego z resztą trzymam na równym poziomie co pis

Jakub
Jakub
1 rok temu
odpowiada  Andrzej

Czy przypadkiem prymitywizmem nie jest obrażanie ludzi o odmiennych poglądach?