Po niemal 18 latach przerwy do Chorzel przyjechał pierwszy pociąg.

W lipcu bieżącego roku w Ostrołęce w ramach Krajowego Programu Kolejowego podpisano umowę na przebudowę linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Szczytno, na odcinku Ostrołęka – Chorzele. Modernizacji miały zostać poddane stacje Ostrołęka, Grabowo, Jastrząbka, Chorzele oraz przystanki Nowa Wieś Kościelna, Zabiele Wielkie, Parciaki i Olszewka. Wczoraj, po niemal 18 latach przerwy, przez Chorzele przejechał pierwszy pociąg.

Pociąg FPL 554006 o masie 3551 ton, złożony z 45 wagonów o łącznej długości 530 metrów wjechał na tor dodatkowy na stacji w Chorzelach dokładnie o godzinie 12:43. Przewoził on tłuczeń potrzebny do modernizacji linii.

Był to prawdopodobnie pierwszy pociąg w Chorzelach od czasu zamknięcia linii nie licząc przejazdu SM42 ze składem szyn w ostatnich dniach. Na chwilę obecną na potrzeby budowy przejezdny jest szlak od Chorzel do Parciak (oraz kawałek za stacją w stronę Ostrołęki). Dalej trwa wycinka drzew i nie ma żadnych śladów jazdy po szynach – informuje strona Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka – Szczytno.

Prace na linii Ostrołęka – Chorzele mają trwać do 2022 roku i obejmować modernizację ponad 60 km torów.

Źródło Linia kolejowa nr 35 Ostrołęka - Szczytno. fot. Bartosz Kupiecki
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Spejson
Spejson
10 miesięcy temu

Kolej była, jest i będzie potrzebna. Nikt tego nie podważy.

Piotr
Piotr
10 miesięcy temu

4 lata rzadu PIS i kraj podnosi się z kolan

ANTYPIS
ANTYPIS
odpowiada  Piotr
10 miesięcy temu

Niech podniosą pracownikom płace minimalne a ceny surowców i materiałów budowlanych wzrosną za tym i skończą się modernizacje. INFLACJA NADCHODZI!!

Piotr
Piotr
odpowiada  ANTYPIS
10 miesięcy temu

Oczywiście. Gdy za rządów twoich idoli z PO/PSL ludzie zarabiali 5 zł/h to było OK. Wtedy materiały budowlane jak np.cement ludzie kupowali w Niemczech bo było taniej. Więc przestań robić z siebie idiotę.

Andrzej
Andrzej
odpowiada  Piotr
10 miesięcy temu

Jesteś dobitnym przykładem tego, że pisowskie pranie mózgu działa tylko na ludzi prymitywnych! Jedynie dobry psychiatra może Ci jeszcze pomóc!

Waldemar
Waldemar
odpowiada  Andrzej
9 miesięcy temu

Pierd**** pisuarów, jak można byc tak ślepym i krótkowzrocznym żeby to bagno pisowskie popierać, jak słyszę jak ktoś ich zachwala to mnie krew zalewa, co im nie zrobili i jak to oni „dajo” bo inni to nie dawali i to najważniejsze…. A że ceny drożeją… Przecież wina tuska, najlepiej na niego zwalić, którego z resztą trzymam na równym poziomie co pis

Jakub
Jakub
odpowiada  Andrzej
8 miesięcy temu

Czy przypadkiem prymitywizmem nie jest obrażanie ludzi o odmiennych poglądach?