Płońsk. Pięć osób podejrzanych o porwanie, przetrzymywanie i zgwałcenie 20-latki.

Pięcioro podejrzanych o udział w pozbawieniu wolności 20-letniej kobiety decyzją sądu trafiło do aresztu. Płońscy policjanci potrzebowali niespełna kilkunastu godzin by zatrzymać trzech mężczyzn i dwie kobiety podejrzanych o przestępstwo. Mogą oni teraz spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Kilka dni temu do płońskiej komendy zgłosiła się 20-letnia mieszkanka powiatu płońskiego, twierdząc, że została uprowadzona ze swojego domu przez grupę osób, bita, a także zgwałcona. Z relacji zgłaszającej wynikało dodatkowo, że była przetrzymywana przez 3 dni w dwóch różnych miejscach. Robiono jej również zdjęcia bez odzieży i próbowano sprzedać do domu publicznego. Udało jej się uciec, gdy pilnujący ją mężczyzna, jeden ze sprawców po wypiciu alkoholi zasnął.

Płońscy policjanci od razu podjęli wszystkie niezbędne czynności procesowe w tej sprawie. Szybko ustalili też tożsamość i miejsce pobytu oprawców kobiety. W niespełna kilkanaście godzin po otrzymaniu zgłoszenia 5 osób podejrzewanych o udział w uprowadzeniu zostało zatrzymanych. Było to trzech mężczyzn i dwie kobiety (18-41 lat).

Zatrzymani usłyszeli zarzuty naruszenia miru domowego, pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, zmuszania do określonego zachowania, pobicia, a dodatkowo dwóch z nich usiłowania handlu ludźmi. Jeden z nich usłyszał też zarzut dwukrotnego zgwałcenia. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Mężczyźni na okres trzech miesięcy, kobiety na okres jednego miesiąca.

Źródło KPP Płońsk
Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...