Płońsk. Napadł na policjanta z uruchomioną piłą łańcuchową.

Gdy usłyszał słowa „zabiję cię” i odgłos pracującej piły mechanicznej, jego decyzja mogła być tylko jedna. Policjant, będący w czasie wolnym od pracy, zareagował natychmiast i obezwładnił agresywnego mężczyznę.

 

Policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Płońsku od razu pobiegł w stronę, skąd dochodziły niepokojące odgłosy. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, zobaczył mężczyznę, który trzymał pracująca piłę łańcuchową. Mężczyzna (30 lat) nie reagował na polecenia wydawane przez policjanta i z pracująca piłą zaczął się do niego zbliżać.

 

Policjant oddał strzał ostrzegawczy z broni służbowej, którą miał przy sobie. Mężczyzna nadal nie reagował na polecenia. Zamiast piłę odrzucić i położyć się na zmieni, zaczął iść w stronę swojej posesji, gdzie przebywał jego brat (34 lata).

Mężczyźni nie reagowali na polecenia funkcjonariusza, dlatego był on zmuszony do oddania następnych strzałów ostrzegawczych. W tej sytuacji jeden z braci położył się na ziemi. Drugi stawiał czynny opór, jednak został obezwładniony. Na miejsce szybko przybyli funkcjonariusze, którzy pomogli w zatrzymaniu i doprowadzeniu mężczyzn do komendy.

Policjanci natychmiast skojarzyli zdarzenie, które wydarzyło się również w tej okolicy dwa dni wcześniej, a uszkodzenia ciała doznał wtedy 34-latek, który tłumaczył wówczas, że jego rany szarpane dłoni, to wynik przewrócenia się na coś „ostrego”. Jak ustalili mundurowi, to zatrzymany mężczyzna spowodował je przy użyciu piły spalinowej.

Praca policjantów, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Płońsku, doprowadziła do przedstawienia zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu uszkodzenia ciała i czynnej napaści na policjanta przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu w postaci piły spalinowej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 30-latek został aresztowany na 3 miesiące.


 

Źródło KWP
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Syn Zenka
Syn Zenka
8 miesięcy temu

Płońska masakra piłą mechaniczną 😀

Konfitura
Konfitura
8 miesięcy temu

W końcu Policja nie boi się użyć Broni . Nie tak jak było za czasów PO kiedy Policjant był sądzony I karany za użycie broni A z przestępcy robiono ofiare . Teraz Władza jest murem za służbami .

Www
Www
8 miesięcy temu
odpowiada  Konfitura

Hahaha władza murem za policja, proszę was

Konfitura
Konfitura
8 miesięcy temu
odpowiada  Www

A co może nie??? Za platfusow wsadzala Policjantów do więzienia. A gangsterów wypuszczała takie są fakty

Adpi
Adpi
8 miesięcy temu
odpowiada  Konfitura

Dobra jesteś uśmiałem się nieźle