Plenerowe kino letnie w Jednorożcu

We wtorkowy wieczór 29 sierpnia od godz. 20.00 Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej przeprowadziło seans filmowy pod chmurką. Wstęp na projekcję był wolny od opłat. Był to w zasadzie eksperyment w celu zdobycia niezbędnego doświadczenia do rozwijania kina plenerowego a następnie być może zorganizowanie kina stacjonarnego w Jednorożcu przez Stowarzyszenie „PZJ” w przyszłości.

Pogoda dopisała, chociaż było dość chłodno, i licznie zgromadzona widownia (ok. 70 osób) mogła obejrzeć film pt. „Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął”. Jest to szwedzki film na podstawie światowej sławy książki o tym samym tytule. Opowiada o stuletnim mężczyźnie, który ucieka z domu starców by przeżyć wielką przygodę, chociaż jak się okazuje w trakcie retrospektywnych scen, całe jego życie było niezwykłe bo był on uczestnikiem najważniejszych wydarzeń XX wieku.

Dziękujemy sponsorom i partnerom (Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, MDK Przasnysz, Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach, Krzysztof Mordwa, Publiczna Szkoła Podstawowa w Jednorożcu) za wsparcie przy organizowaniu wydarzenia. Plenerowe kino letnie zamierzamy kontynuować w przyszłe wakacje.

SPZJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments